Suzuki V-Strom 800DE (2023)

Vlastník honza511
Vloženo 10.3.2024
Aktualizováno 10.3.2024

první garanční servis

Vloženo: 18.04.2024, Uskutečněno: 18.04.2024, Stav tachometru: 1036 km, Zhlédnuto: 115x, Firma: FIRMA:GlobalMoto (Hradec Králové)

Tak jsem se cca 4x projel na Stromkovi a už mne čekalo objednání na první garančku. Jinak seznámení probíhalo v poklidu ohledně zajíždění.Samozřejmě občas jsem spektrum otáček přesáhl na nějaké to předjíždění. Co jsem vypozoroval a vlastně se i zaměřil,bylo to,že dle některých recenzí rezonují stupačky kolem 5t. ot/min. Ano je to zrovna ta rychlost kolem 130km/h a cca 5500ot. ,ale že by to bylo tak výrazné a rušivé do nohy se říci nedá. Nijak mi to zatím nevadí. Další co mne zajímalo dle zkušenosti majitelů,je, že se začně ozívat spojkový koš.Ano tento jev jsem také zaznamenal,ale není to nijak razantní zvuk abych to přikláněl k závadě. Spojka jak si při zajíždění sedala,vznikla i vůle na páčce. V servisu vše bylo o domluvě a celkové seřízení se mi zdá v pohodě i s odvedenou prací. Jinak hned jak jsem si vlastně Stromka kupoval,už jsem měl v merku nějaké ty doplňky,které jsem si následně objednal. Ochranné polepy samozřejmě od Číňana z Ali...rolny na kyvku,Fake quadlock na mobil na hrazdu. a boční kapsy do padacích rámů(nejsou na foto) Padací rámy jsem sehnal od sousedů v Německu na webu Motea.com i s 30% slevou,takže komplet sada padacích rámů za cca 6300i s dopravou do týdne doma(i když mne strašily s termínem na Květen)
Jinak poznatky ohledně výkonu,podvozku?! hmm není to jako gsxr(190k) ale zase to to vynahrazuji univerzálností zaměření,kdy nemusím hledět tolik na stav silnic a teď už konečně mohu i na nějakou tu off vložku...šotolinka- podvozek to pobírá krásně a i těch 90km/h jsem se i odvážil
Dle manuálu je ještě takový ten "klidný režim" do 1600km kdy pásmo otáček by mělo být do 5500ot... Potom už by snad mohlo být "zajeto" a nasadíme režim normal a více
Jinak pneu od výroby věřím,že toho asi moc nenajedou(prý něco kolem 5t.km).Budu muset vysledovat co více sedne dle zkušeností a testů uživatelů,ale co jsem pochytil,tak zřejmě Pirelli Scorpion???
Tímto doplňuji deník a uvidím co mi sezona přinese. Chtěl bych se podívat na Stelvio a opět Rumunsko+přidat asi Černou horu