Piaggio Ape Van (2006)

Vlastník šéfíček
Vloženo 25.2.2024
Aktualizováno 25.2.2024

Do klasické motorky /ve svém věku/ už jsem jít nechtěl a tak jsem si vyhlédl motorku a k tomu ještě "užitkovou" a to Piaggio ape 50 "valníček",

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3)

První dojmy - Prvotní zkušeností byla spíše obava, zda tříkolka nebude vratká. Vypadá jako malé autíčko, ale má řidítka! Řazení je prostřednictvím spojky, ocdobně jako mají mopeda, ale obráceně: nahoru 1, dopů 2, 3, 4. Pro jízdu vzad se ručně páko přesune do zadní polohy.

Motorku bych doporučil pro - Především někomu, na koho velká motorka je už těžká a může se bavit touto "hračkou" i pro různé volnočasové aktivity nebo drobné chalupářské práce. Každý nemá třeba vlak za auto. Možná, že by trojkolka vyhovovala i částečně invalidnímu motorkáři.

Doplňky na motorce - Prakticky vše zůstalo jako z výroby, pouze jsem vyměnil klakson za melodické fanfary a na tnamontoval LED světla. Mezi ně jsem umístil anténu na rádio - "žraloka".
Světla jsem tam dal proto, že nelze motorkáře klasicky zdravit rukou, tak alespoň "probliknu".

Chci stroj využívat na vyjížďky na ryby, odvoz různých materiálů. /písek, větve apod/.
Zatím jsem najel díky tomu, že únor je příznivý, asi 70 km. Bez problémů! Start se sytičem na poprvé a po krátkém zahřátí se může vyjet. Trojkolka i na tak malý obsah zpřevodovaná tak, že i proti kopci dobře táhne. Uvidíme, až na valníčku bude naloženo cca 200kg, což konstrukce povoluje.
Poměr oleje a benzínu si stroj řídí sám z nádrže a nádobky na olej. Spotřebu jsem zatím neměl možnost změřit.
Ideální pro jízdu je rovina, ale zvládne louku i pískovou cestu. Trochu při jízdě ve městě je řazení.

blaubod
blaubod napsal 08.03.24 v 10:37 10b.

Čekáme Tě i s Piaggio Ape Van 1.května v Českém Brodě .

Frankie
Frankie napsal 03.03.24 v 15:02

To je ale krásný, kde se to dá koupit ?

valivali
valivali napsal 29.02.24 v 18:26 10b.

tohle je ještě lepší na basu piva než prase, kolik se vejde bas pív na korbu??

papiboy
papiboy napsal 29.02.24 v 07:30 10b.

Čo taký, najnovší Harley, pcche...
Toto je len delo!

Frantas
Frantas napsal 28.02.24 v 12:57 9b.

Také můj sen, a trošku netradiční kořenění těch zdejších strojů Škoda tý zbytečný vomáčky kolem toho.