Benelli TNT 125 (2021)

Vlastník nejlepsi-motorky
Vloženo 25.2.2024
Aktualizováno 25.2.2024

První opravdová motorka po Babettě. Sice jen 125, ale hrozně moc jsem si to s ní užil. Úplně upřímně, pořád hledám, co ji nahradí...

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec s.r.o. - Moto& - Všechno proběhlo v pořádku, motorku přivezli, jezdil jsem tam na servis a pak si ji i vzali protiúčtem zpět.

První dojmy - Když motorku vyložili, byl jsem nadšený. Při jízdě taky, docela zrychlovala byla nesmírně obratná. Přestože jsem vyšší, tak jsem se na ni vešel docela dobřeů pravda, seděl jsem v podstatě na sedadle spolujezdce.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv kdo potřebuje hodně jezdit na slušných silnicích nebo se spokojí s menším pohodlím, ale užije si spoustu legrace klidně i v lehkém offroadu.

Na Babettě byla hrozná legrace, ale přece jenom ten výkon neumožňoval dojet někam dál. Hledal jsem co jako další motorku a nechtěl jsem ještě úplně jít do větších objemů. Pak jsem na YouTube narazil na kanál nějakého kluka z Velké Británie, který na ní jezdil a pochvaloval si a bylo rozhodnuto.

Ovladatelnost na malých kolech super, ten vzhled je taky zajímavý a budil všude pozornost. Protáhl jsem ji na nějakých okreskách i trochu v terénu a překvapivě to zvládala docela dobře, taky měla jen cca 100 kg. Poruchu jsem žádnou nezaznamenal.

Na druhou stranu ta malá kola na našich rozbitých silnicích ve Středočeském kraji opravdu použitelná nejsou a do práce každý den jsem na ni taky nejezdil. To byl hlavní důvod, proč šla z domu. Na dojíždějí do školy nebo do města by byla bývala asi super.

Na jedné fotce jsou vidět jiné gumy, které jsem tam dal, špunty, na těch se opravdu dalo v terénu jezdit dobře. Ono ta motorka jela max. 90 km za hodinu, takže nějakého uklouznutí jsem se opravdu nebál.