Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník ingott
Vloženo 13.1.2024
Aktualizováno 13.1.2024

Zase Fazer no... Nápady za co vyměnit FZS byly různé ale nakonec jsem skončil zase u FZ.

Motorka koupena od FIRMA:Moto-GP (Kutná Hora)

Yamaha FJR 1300: Větší nádrž, menší spotřeba, větší pohodlí - ALE - nejsem zrovna cestovatel a na okresky mi FZ1 přišlo vhodnější

První dojmy - Startuje na brnk :-) Jo, do ruky padla hned. Nějak to není ucukaný. První ročníky FZ1 přece mají mít ucukanou reakci na plyn..

Motorku bych doporučil pro - Komu bych moto doporučil? Pro mne je to jasný UJM (univerzální japonský motocykl) takže pokud můžete mít v garáži jen jedno moto, jezdíte spíše pro zábavu v zatáčkách a občas vyrazíte na víkend do okolních států je Fazer dobrá volba

Doplňky na motorce - Pevné textilní brašny včetně držáků SW-Motech - poměrně drahé ale vypadají dobře a hlavně pasují přesně na FZ1

FZS 1000 byla skvělá motorka, no po 5ti sezónách už mě ty startovací rituály se sytičem moc nebavily - takže to byl hlavní důvod proč vyměnit ( a taky už jsem zase chtěl zkusit něco jiného).
Porovnání s FZS1000
- menší pohodlí - hlavně více fouká než na starém Fazeru
- spotřeba o něco vyšší ale nic výrazného
- zátah motoru plus mínus stejné, tady velký rozdíl nevidím
- ovladatelnost na jiném levelu - FZ1 je ovladatelnější, má citelně lepší podvozek a na klikatých cestách je s ní určitě víc zábavy než s FZS
- brzdy zatím horší než na FZS ale na té jsem měl opletené hadice, zde jsou ještě původní gumové. Na brzdách ještě zapracuju.

DeaDDream napsal 24.01.24 v 21:14

DeaDDream
DeaDDream napsal 24.01.24 v 21:14 10b.

DeaDDream napsal 24.01.24 v 21:14

. Tiez tento.rok budem na fz1 jazdit

kaw.38
kaw.38 napsal 21.01.24 v 15:07 10b.

Moc pěkná