Honda CB 650 RC (1980)

Vlastník Hajd
Vloženo 10.10.2023
Aktualizováno 11.10.2023

Spolehlivá klasická krasavice.

První dojmy - Mě se tahle Honda ze všech sedmdesátkových a osmdesátkových klasik líbí nejvíc. Klasický zvuk starého čtyřválce je pecka. Brzdy jsou dost peklo, ale snad půjde najít nějaká kombinace kotoučů a destiček, co bude brzdit.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasických youngtimerů.

Doplňky na motorce - Kufry hebco becker

Vyměnil jsem svoji krásnou Kawasaki W650 za nehezkou BMW R1200GS. Ale záhy mě začalo chybět svezení na krásné motorce. Tak jsem oprášil myšlenku koupit si nějakou starou 70/80kovou klasiku, což byla uplně původní myšlenka, která ale skončila retro modelem Kawy. Tak jsem prostudoval snad všechny motorky, co se vyráběly 1970-1990 a vyšla mi CB 650 jako bezkonkurenčně nejhezčí.
Zamiloval jsem se do ní už na první pohled v reálu a první (zkušební) jízdu, nebylo co řešit.
Svezení na ní je zážitek. Ten krásnej zvuk vytočenýho klasickýho čtyřválce je parádní, ač jsem na to nikdy nebyl. Podvozek a brzdy jsou peklo, tak nějak celkově je to peklo, ale to neni motorka pro skvělé jízdní vlastnosti, je to srdcovka. Vždycky když sesednu z GSa na Hondu, tak se na ní chvíli učim, musí se na ní opatrně, znát všechny různý její mouchy, aby jela/řadila/brzdila/zatáčela, jak má. Je to zkrátka starší dáma, na tý člověk nemůže rajtovat jak na dvacítce, musí se na ní opatrně a tak, aby šlo všechno hladce
Ten pocit, když ležíš na bandě, adrenalin v krvi vysoko, držíš to zuby nehty, pocitově lížeš rychlost zvuku, koukneš na tacháč a tam 120, to je prostě paráda.
Na kochačky v letním dni ideální. Když má člověk náladu, tak jí může opatrně i celkem naložit a je s ní zábava.

Neeno
Neeno napsal 13.10.23 v 11:52 10b.

Tak přesně kvůli těm pocitům mám něco podobného ikdyž né zas takové peklo.
Prostě jiný zážitek z jízdy. Špatný den? Sedneš na tohle a hned je den o 100% lepší

MilanMl
MilanMl napsal 12.10.23 v 19:28 10b.

Krásna .
Pekne si to vystihol,s tou rýchlosťou .
A vvoo tom to je.Žiadne blinkre by som nemenil,všetko originál...
Áno,áno,tá Guzzina je tiež super!

Sedlsson
Sedlsson napsal 11.10.23 v 10:46 10b.

Honda krásná, ale ta V11 to je nejvíc.

elvis78
elvis78 napsal 11.10.23 v 09:13 10b.

krasavice

Pedl
Pedl napsal 11.10.23 v 09:03 10b.

Pěkná barevná verze, jen asi blinkry bych vyměnil za kulaté