Honda CM 185 (1978)

Vlastník Jarda350
Vloženo 28.9.2023
Aktualizováno 28.9.2023

Pomerne neokoukana klasika, malicka motorka na kterou se blbe sklada.

První dojmy - Prvni dojmy byly - mala, nebrzdi, nejede. Ale ma to neco do sebe.

Motorku bych doporučil pro - Jen pro toho, kdo v tom najde to zvlastni kouzlo.

Doplňky na motorce - Nosič.

Tak jsme se minulou zimu s @Robertek nudili, a vymejsleli cim se budem bavit. Klasicky prolejzas bazos, hledas co by se ti libilo a tam najednou CM185T. Ani jsem to neznal. Asi jich moc uz nebude :) Uplne divna motorka, malorazka, nepojizdna, bez papiru, ale nadherne 70s zelena. Navic jsme trosku ujety na dvouvalcovy malorazky. Tak jsem rekl jedem.

Kdyz jsem ji poprve videl, pobavilo me, jak je malicka. Bezela tak na pul valce, nebrzdila, ale nazivo mela nejakej “sex appeal”, a s pujcenou baterkou “nejak” chytla (asi tak na pul valce, motor ale bezel bez pazvuku a mlaceni) tak jsem ji za mrzkej peniz koupil.

Privezl jsem ji domu a zacal jsem zkoumat.

Vypadla z toho vlastne docela zachovala motorka v puvodnim stavu, nebourana.

Tak jsem zapocal klasicky kolecko - karburator, elektrika, kontrola vseho a pokus o start. Chytla! Ale zase tak na jeden a pul valce. Byl strzenej zavit na svicku - ma to vetsina CM185T, asi nekvalitni material. Pouzil jsem helicoil vlozku, svicka sla utahnout, jela tak nejak OK, ale mela hrozne zvlastni charakteristiku. Dole vubec nic a jela jen nahore - ale OK.

Nechal jsem vystavit V doklady (veteransky doklady nebyly problem, trvalo to mesic a zeleny znacky byly doma), trosku pojezdim, a pak se uvidi. Zacinalo jaro 2023.

V mezicase jsem dal novy pneumatiky, loziska v kolech, retezovku, zrepasoval jsem karbec, dal novou baterku, dal do kupy elektriku, sundal stribrenku z dilu kde nema co delat, povymenoval plno dalsich blbosti a jezdilo se.

Ujeli jsme na stridacku cca 1000 km, az jednou, cestou z Prahy do Benesova na najezdu na D1 u Rican z motoru rana, zablokovany kolo a hotovo. Zohybany ventily, ale rozvody OK. Doted nikdo nevi, cim to bylo. Koupil jsem jinej motor, poskladali jsme ze dvou jeden, udelali hlavu - zabrousily se ventily, daly se novy tesneni, krouzky a motor se slozil.

Od ty doby motorka jezdi skvele, motor zacal mit uplne jinej prubeh vykonu (ne ze by to jelo nejak moc, ale na stari a objem to jede prijemne). Hlavne vubec nevibruje. Nicmene i tak jsem dal prevod vic do rychla, ne kvuli rychlosti, ale kvuli snizeni otacek pri 90 km/h tacho. Je to jen ctyrkvalt :))
Ma hrozne pohodlny podvozek, vubec ji nesetrim (pouzivam ji jako kejvacku za mlada - nebojim se terenu, polnich cest, jezdim s ni casto po silnicich 1. tridy v plnym provozu, takze 90 km/h + a vlastne vyuzivam ji naplno), ale ta ergonomie.
Normalni evropan, co ma trochu pupek (jako ja) se na ni posklada tak, ze ma kolena pod bradou. Nic prijemnyho, ale da se na to zvyknout :)
Startuje i po dlouhym stani skvele, spotreba v kombinaci Praha/okresky/teren se pohybuje do 4L/100km. Brzdi skvele. Nezda se to, ale ty bubny jsou naprosto OK. Na suchym asfaltu zaflekuju i predek :)
Dobijeni/elektroinstalace je poplatny svy dobe, proste 6V. Dobiji to vlazne, i s novym regulatorem i baterii, sviti to nic moc, ale hlavni co me po Praze stve ze ty blinkry nejsou poradne videt. Musim nejak vyresit. Konverzi na 12V nechci, bavi me ten divnej sestivoltovej zvuk starteru :)), tak asi nejaky LED, nebo nevim.
Vymena oleje predepsana po 2000 km, nema olejovy filtr, ale jsou tam 2L tak je to v pohode. Nevezme si ani kapku oleje :)

No, proste ji mnohdy vytahnu radsi, nez pulrocni Vespu GTS300SS. Ma to svoje kouzlo :) malokdo ho pochopi, ale proste ma.

Normik
Normik napsal 01.10.23 v 16:59 10b.

No parádní stroj

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 30.09.23 v 22:53 10b.

Je to parada