Kawasaki ER 5 (2003)

Vlastník Don_Juan
Vloženo 10.8.2023
Aktualizováno Včera v 14:45

Vloženo: 11.03.2024, Uskutečněno: 09.03.2024, Stav tachometru: 68371 km, Zhlédnuto: 156x

Tak tenhle víkend 8.-10.3. byl pro mě "jedna velká jízda".

Teda, byly to tři vyjížďky dlouhý 130 , 340 a 180 km. Celkově bych je shrnul do stejných slov, kterýma jsem hlásil svůj stav rodině: Zmrzlá šťastná blecha.

Třeba si říkáš, hele, zas taková zima nebyla. No mě teda jo! Hlavně ruce a nohy. Né furt, jen dost často a převážnou část výletů, kdy bylo polojasno i slunečno, ale hlavně nanejvejš 11°C, což by nebyl problém, kdybych stál na místě a ne v devítistech metrech nad mořem. Jezdil jsem pohodlnou cestovní rychlostí, ale hlavně tak, abych se cejtil v pohodě. Na jízdu s větrem o závod to ale fakt nebylo ani za malym plexi.

Tyhle tři vyjížďky mi dali hodně. Projel jsem pro mě známý trasy i objevoval nový. Kochal jsem se, nadšeně zdravil těch pár dalších nadšenců na dvou kolech. A prostě si užíval, ale nejen to. Učim se hlavně praxí věci, který zkušený motorkáři nejspíš věděj už dávno. Samozřejmě, že mi některý jejich typy poradili a samo, že jsem si i přečetl něco tady na fóru. Na tohle jsem si ale holt musel přijít sám, ať mi říkal kdo chtěl, co chtěl:
- že pod textilní kombinézu si můžu nacpat co chci, ale stejně klepu kosu, protože jsem při nákupu koukal hlavně na cenu a taky na to, abych měl co na sebe ke zkoušce (7/2023);
- že nepromok je taky "neprofuk" a když je mi nějaká aerodynamika šumák, což mi při cestovní rychlosti docela je, tak nepromok jednoznačně přidá na komfortu;
- že na podzim už budu svírat vyhřejvaný gripy;
- že potřebuju kvalitnější helmu, do který ani nefouká a ani se nemlží a kam se vejde aspoň jedno sluchátko;
- že mě brzo čeká nová kůže (teda klidně i použitá, prostě normální kombinéza);
- ale taky že začátkem března je na okreskách božskej klid, takže se můžu v klidu učit plynule pracovat s brzdou, plynem, volit si a učit se držet stopu, kterou si vyberu a prostě víc a víc se sžívat s pro mě nově objevenym způsobem zábavnýho přemisťování.

A jsem taky rád za USB nabíječku, díky který jsem se mohl vyhnout dálnicím a rychlostním silnicím a užil si starý prázdný okresky, kudy mě táta v 80-90´ vozil na prázdniny. Teď jsou ty starý cesty skoro bez provozu a často i s pěknym souvislym asfaltem a přehlednejma kruháčema.

Fotky jsem nedělal, protože se mi nechtělo furt vyndavat mobil z kapsy nebo z držáku. Tak tyhle zápisky jsou hlavně pro mě a taky pro ty z vás, co si rádi čtou, když zrovna nemaj ruce od oleje nebo na řídítkách.

Tak hlavně kolama dolu!

Klášter Mariánská Týnice v Mariánském Týnci - Karlovice (fotka z mapy.cz)

Další epizoda, která mě nejspíš čeká, bude o čištění a seřizování karboše. Fakt se mi do toho ale nechce, i když jsem celkem zvědavej, co novýho zas objevim.

Milan1963 (273) napsal 12.03.2024 v 21:49

Pěkné !

• Blinkry a brašny

Nové Shin-Yo Arrow - staré bílé Cateye (2 plně funkční) k dispozici Lojzo - používané, velké, praktické objemem i tvarem

Vloženo: 23.03.2024
    Uskutečněno: 23.03.2024
  • 500km pro brašny

Z Karlových Varů do Trenčína na otočku? Tohle je spíš takovej záznam Cesty poznání, než typ na výlet. Ono to teda úplně na otočku nebylo, ze soboty na neděli jsem spal jak ukolíbaný mimino a říkal si, že ty ohromný cruis

Vloženo: 18.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Side hack - držáky na brašny

Téměř nemožné se stalo skutečností. Držáky na boční brašny nebo taky "side racks" jsou na svym místě. Projel jsem diskuze, vyptával se známejch i neznámejch prodejců, mechaniků, kámošů, ale sehnat na tuhle vranku drž

Vloženo: 12.03.2024
    Uskutečněno: 11.03.2024