Piaggio Liberty 200 (2007)

Vlastník mikru
Vloženo 18.6.2023
Aktualizováno 24.2.2024

Chtěl jsem něco na motání se Prahou. A páč mám rád značku Yamaha(už mám třetí), tak jsem chtěl samozřejmě Yamahu. Ale prostě to nějak neklaplo. A tak si říkám, proč nevzít pramáti všech skútrů Piaggio... Je to model Piaggio Liberty S 200. Model, který se

Motorka koupena od soukromá osoba

Yamaha Majesty 250: Pro moje účely: Moc velká, moc těžká, a nějak mi na ní něco nesedělo.
Yamaha Majesty 125: Nějak žádná nebyla v okolí k prohlédnutí. Bylo mi jedno, zda 125, 150, 180... Nebyla.
Yamaha XC/VP 300 Versity: Velká, těžká.

První dojmy - Úzká, relativně lehká, vysoká jako mé bývalé XT600E. Bolí z toho zadek. A i když to má velká kola, a poměkčil jsem zadní pružinu na nejměkčeji, tak to prostě po Praze drncá. Ale na dobrém asfaltu to je pohoda. Zatím to mám jen krátce.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro koho by nedoporučil... Není pro prcky a krátkonožky. Ti by na každých světlech sesedali. Jinak po Praze ideální přibižovadlo, ale to by byla i 125. Paradoxně dražší, než tato 200S. Výkonově neoslní. Cca 12 poníků neni mnoho, ale ve městě není víc potřeba.

Doplňky na motorce - Dostal jsem k tomu velké plexi, ale asi tam nepůjde. Ještě nejsem rozhodnutý. Možná, až bude chladněji. Uvidím.

Jak už jsem psal výše...
Úzká, relativně lehká, vysoká jako mé bývalé XT600E. Bolí z toho zadek. A i když to má velká kola, a poměkčil jsem zadní pružinu na nejměkčeji, tak to prostě po Praze drncá. Ale na dobrém asfaltu to je pohoda. Zatím to mám jen krátce. Rád bych na tom i na krátké rybaření, okolo Prahy s foťákem za ptáky a přírodou, nějaký ten menší nákup... Prostě takový dělník pod plachtu před garáž. Nebaví mě motat se po Praze na těžkém Dragstaru. Další informace budu postupně doplňovat, jak budou přibývat zkušenosti. Zatím jsem řešil rozštípaný blatník původním majitelem, a stržený závit na levém zrcátku. Jo... A nemá to policajta, což mě trochu štve. Dá se sice dokoupit, ale ještě jsem nezjišťoval, kam se namontuje.
Takže aktualizace. Rám na sobě nemá díry na stojan. Musely by se "někde", nevím kde udělat. Podle stránek výrobce na tento model stojan pasuje, podle prodejce ne. A teď babo raď. Uvidím, jak moc mě to bude štvát, že tam není. Třeba přeci jednou díry "někde" udělám.

27.9.2023 AKTUALIZACE.
Už jsme asi pochopil, proč byl skútr za takovou "lidovou" cenu. Pominu-li, že to je obash 200, a ne oblíbený a vyhledávaný 125, tak spotřeba 4,5/100Km je fakt dost. To mi bere 650 Dragstar. Ale kupoval jsem to na pojížďky po Praze, takže by mě to až tak nestresovalo. Jenže tankovat každých 100 km mě fakt moc nebaví. Rád bych vyrazil občas někam dál, ale třikrát denně tankovat... Ta nádržka je fakt malinká.

mikru
mikru napsal 25.06.23 v 16:52

Díky všem.

Vladounreal
Vladounreal napsal 25.06.23 v 14:41 10b.

ať ti slouží jak si představuješ draku

mamaha
mamaha napsal 19.06.23 v 16:20 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 19.06.23 v 09:24 10b.