Yamaha YZF-R125 (2016)

Vlastník Eluška
Vloženo 4.5.2023
Aktualizováno 7.3.2024

Vloženo: 06.03.2024, Uskutečněno: 01.03.2024, Stav tachometru: 38299 km, Zhlédnuto: 164x, Firma: ČUKR

Snad už poslední předsezonní servis a to výměna gufer ve vidlici. Už jsem si zvykla, že na YZF pár věcí bylo provedeno mizerně, nebo vůbec, ale ty vidle to předčilo vše. Nějaký polský dobrák složil levou vidlici tak, že byla v ní otočená pružina a rozpěrka nahoře ta bránila průtoku oleje, aby se vracel otvory zpět ! Pravá vidlice je odlišná s tlumičem na něj taky "narouboval" pružinu opačně když to složit na houno, tak proč ne obě. Nehledě každá vidlice má odlišné množství oleje tím, že jsou každá jiná rozlil plechovku rovnoměrně nač se srát s přesným množstvím a při složení dorval zátky vidlic tak, že nešly ani povolit metrovou trubkou proč to dotahovat na 23NM! rovnou je mohl přivařit. Někteří by vážně neměli na moto sahat a hůř pokud tuhle prasárnu spáchal nějaký servis! To jen tak na okraj, když člověk koupí po někom motorku a spoléhá.

Vidlice tedy rozebrány koupeny nové origo futra z Yamaha Motopark Ostrava, i přes doporučení mého mechoše ČUKR servis koupit originál prachovky+gufera jsem se rozhodla pro neorigo od Tourmax, snad mě to nevytrestá a neroztečou se ještě tuto sezonu jako studentka musím trochu řešit rozpočet oprav a už jich na YZF nebylo málo. .
Olej od Motulu a jde se skládat. Konečně budou vidle složené jak mají být a i se správným množstvím oleje.

elvis78 (133) napsal 06.03.2024 v 15:38

Dobrá práce

• Svařovaní kapot

Teď nastalo to počasí, když už nepůjde vyjet jsem si nechala tuhle práci na závěr sezony. Jelikož moto absolvovala několik pádu u předchozích majitelů a opravená tak na oko byly kapoty na několika místech popraskané a po

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.11.2023
    Uskutečněno: 28.11.2023
  • Laděný výfuk LeoVince GP Style

Od začátku co mám YZFko jsem na něj chtěla laďák jen byly důležitější věci, které se na něm musely udělat a vyřešit. Přemýšlela jsem nad Aliexpresovičem jen bez homologací je to k ničemu. Podařilo se mi sehnat staršího

Vloženo: 28.11.2023
    Uskutečněno: 28.11.2023
  • Krovka

Jelikož budu jezdit z 99% sama, rozhodla jsem se ještě YZFku pořídit krovku a sundat zadní stupačky. Byla potřeba menší úprava krovky samotné je pro RE06 u RE11 je to trochu jinak.

Vloženo: 02.11.2023
    Uskutečněno: 02.11.2023