Piaggio X10 500 (2013)

Vlastník ČZAleš
Vloženo 17.1.2023
Aktualizováno 20.8.2023

Velmi pěkný maxi skútr, vyráběný v kubatuře 125, 350 a 500.

První dojmy - Na můj vkus větší vibrace při rozjezdech a nižší rychlosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli, kdo si chce využívat výhod skútru a rád by něco silnějšího.

Doplňky na motorce - Originální kufr s nosičem, který již byl součástí při koupi.

Přes pozitivní, i když krátkou zkušenost s malým skútrem jsem se rozhodl (po schválení manželky :) ) pro větší a silnější skútr, vzhledem k tomu, že by jsme rádi častěji jezdili na delší výlety.

Původně jsem byl téměř rozhodnut pro novou Hondu Forza 350. Jen jsem čekal na příhodné počasí, aby jsme si ji vyzkoušeli a utvrdili se, že nám bude pasovat (zkoušeli jsme jen sednout na prodejně). Přes vánoční svátky jsem pokukoval i po nějakém jetém Burgmanovi 400. I když se nám tak moc nelíbil, ale třeba nám sedne, Suzuki ho vyrábí již hodně dlouho,... Nový mi již přišel oproti Forze hodně drahý.
Pak jsem si dal v inzerátech trochu širší výběr než obvykle, a narazil jsem na tohoto krasavce. Bylo to 31.12. ráno, ještě tentýž den zkušební jízda, a 1.1. byl již doma.
Původní trochu překvapivé vibrace při rozjezdu a nižších rychlostech v obci (do 4,5 tis. otáček, dle jednoho servisu údajně u tohoto motoru celkem běžné), se podařilo dosti výrazněji omezit výměnou válečků variátoru za úplně jiný typ.
Po najetí zatím pouze asi 200km, a v průběhu této doby provedené údržbě, zatím jen nadšení. Pěkně vypadá, krásně jede, je pohodlný, spousta úložných prostorů,...
Čerstvě zakoupeno nové, ještě vyšší plexi Givi, které snad ještě zlepší komfort jízdy. Po namontování přidám foto dodatečně.
Teď jen čekat na příhodné počasí...

Později:
Kromě nového plexi Givi zakoupeno ještě plexi Faco. Faco má podobné křivky jako originální, je ale asi vyšší (originální ale nemám a vzhledem k ceně ani nehodlám kupovat). Nechal jsem nakonec namontované Givi, které o něco lépe chrání, hlavně ruce, byť za cenu větších turbulencí při vyšších rychlostech. Možná to bude v létě nevýhoda, uvidím.

Doplňující informace 25.6.2023.
Po téměř půl roce a najetých necelých 5 tis. kilometrů spotřeba 3,99 l/100km s tím, že spotřeba za měsíce 04-06 je cca 3,8 l/100km. A to při asi 75% jízda ve dvou a na delší trasy (50-400 km), klidnou cestovní rychlostí 80-100 km/h.
Jinak se skútrem maximální spokojenost, bez jakékoliv závady.
Slušný výkon, spousta místa pro řidiče i spolujezdce. Co se týče spolujezdce, jedná se o prostor, který dnes nabídne málokterý skútr či motocykl. Za mě ideální cesťák pro jízdu ve dvou.

Milan1963
Milan1963 napsal 01.07.23 v 15:00

K doplňku : pěkná spotřeba. To moje Piaggio 200 má taky. A to jezdím sám...holt karburátor.

Pupi04
Pupi04 napsal 21.06.23 v 15:12 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

Tomlon
Tomlon napsal 15.03.23 v 16:07 10b.

Také jsem ho měl, najel jsem s ním přes 30 000km. Skvělý pohodlný, dobře vybavený, super podvozek. Kámen úrazu je ale motor . No snad se ti problémy vyhnou! Ať jezdí!

Skutrista71
Skutrista71 napsal 17.02.23 v 19:09 10b.

Blahopřeji k výběru, sám jsem podobný vlastnil a nadšení mě nepřešlo ani po nehodě, ani po snížení kubatury na 350.Je to krásný a pohodlný stroj.Přeji spoustu kilometrů , zážitků a pohody?

Myschan
Myschan napsal 20.01.23 v 08:23 10b.

Vypadá luxusně. Přeji hezké poježdění