Yamaha YZF-R6 (2007)

Vloženo 16.6.2022
Aktualizováno 11.10.2022

Vloženo: 30.06.2022, Uskutečněno: 30.06.2022, Zhlédnuto: 36x

Day 1.

Tak je to tady, dlouho očekávané první ježdění na okruhové motorce. R6 nebyla jasná volba od začátku. Chtěl jsem něco levného aby mi toho nebylo líto. Je, pro mě totiž velice těžké poslouchat ten roztočený motor do omezovače. Jenže můj kamarád Mára, už skoro nejezdí a tak jsem mu jeho R6 násilím ukradl.

A tak sedím pod stanem v Brně, vedle sebe nachystanou okruhovku a plním si jeden ze svých dosavadních největších snů. Ještě sem na ní neujel ani metr. Nevím jestli zatáčí, brzdí, nevím jestli funguje podvozek prostě nic. Jen jsem upravil posez tak abych se na to aspoň trošku vlezl (nevlezl musím ještě trošku rozevřít řidítka). Na motorce mam V02 od Bridge 180/60 (další věc slick a ještě navíc 60 to je pro mě taky novinka). Startování R6 s Yec elektronikou je pain. Fakt to nechce chytat, volnoběh to má nízko a celkově je to jak nějaká vydechlá svině. Ale, jak se to roztočí tak už je to fakt paráda. Krátký plyn je taky novinka.

Sundáme to z nahříváku a jdeme na to. První věc, která mě trošku překvapila, že jsem šel málem na držku nemá to žádny rejd :D. Vyjedu na tu 50°dráhu a do první zatáčky si říkam jen tam najedu a zkusím zatočit. Brzdy brzdí takže paráda, tak se nakloním jak jsem zvyklej z litru a hle boooom a malem jsem na trávě ve vnitřku protože to sakra zatočilo tak moc, že jsem se lekl jak svině:D ty kráso to vám řeknu bylo překvápko. CBR je oproti tomu autobus a navíc jak je to prostě silniční motorka tak je to jak prcat na obláčku. Tady to je spíš jak SM Salón na novodurové desce.

Musím přiznat, že mě překvapilo jak ta šestka docela jede. Ano litr to není 180koní byl masakr, ale kombinace větší rychlost v zatáčce, fullgas na krátkym plynu ven, dělá pocitově motorku rychlejší. Další aspekt je pravděpodobně ten že opadl strach a můžu konečně víc topit.

Brzdění, zatáčení. To je kapitola sama o sobě. Jak je ta okruhovka o dost lehčí, tak to brzdí fakt neskutečně chod páčky je milimetrový a motorka stojí na místě, až jsem místy jezdil nosewheelie až do zatáčky. Což mě teda krutě moc baví a i když je to jak náraz do zdi tak je to fakt poezie. Zatáčení díky profilu gumy, lehkosti motorky a celkově velikosti je to fakt boží, až jsem jezdil stopu uplně špatně protože to zatočí kolikrát víc než bych chtěl, takže si na to fakt musím zvykat. Ale nějaký lokty padly dokonce i tam, kde jsem ho předtím nedal (potřebuji novou kombinézu #hledamspozory).

jak je to tvrdý a přitom podvozek citlivý tak to zvladá nerovnosti a třeba obrubníky fakt příjemně. Je to celkově hrozně tvrdý ježdění, ale musím říct, že si člověk připadá víc jak závodník a je to dobrej pocit. Jezdí to i na dvojku po zádech jen s tím krátkym plynem je to zajímavý :D.

4x20 minut je v tom vedru fakt utrpení kór když mezi rozjížďkama máš 30min volno. Takže se ani nevyslečeš, jen změříš tlak, naliješ béňo a jedeš. Co je super tak to nežere ani gumu ani benzín. Potkal jsem tam pár rychlíků co semnou jelo ve skupině jako Pokyho a jeho kumpány co v tom provozu zvádli jezdit pod deset, je boží když tě ta jeho R1 ohulí někde v zatáčce kde si myslíš že letíš jak pán a on jede jednou tak rychle. Ale, jsem rád že tam byl protože jsem ho párkrát potkal a ukázal mi kus stopy než zmizel v nedohlednu.

No je to prostě paráda a už se nemůžu dočkat dalšího ježdění. teď si dám dovolenou a už hledám další ježdění na Slováči nebo v Brně.

Tak zatím čauky mňauky a snad se brzo vidíme

Jedno takové kolo z pohledu :)

ZX10R vs. moje R6 :) no trošku to požírá ty metry ty litry

Ozzy_ (1139) napsal 05.07.2022 v 13:33+1

Jsem ti rikal rovnou, ze se mas vyprdnout na jizdy verejnosti, a ject se "poradne svezt" Zaprve clovek rychle prijde o iluzi, ze jede rychle. A zadruhy, a to je hlavni a dulezity, je to neskutecna zabava, kdyz clovek vypne nejaky obavy o svetla a zrcatka, a smiri se s tim ze ta motorka proste spadnout muze, a uziva si ciste jizdu vlastni zlepsovani

1 reakce

Kubik19
Kubik19 07.07.2022 v 11:01

a měl si pravdu :D je to zatraceně návyková a zábavná činnost :)

IvanDvoutakťák (5090) napsal 30.06.2022 v 11:05

1 reakce

Kubik19
Kubik19 30.06.2022 v 11:13

:)) jede to ivane hehe jede :D

• Poslední letošní kroužení 2022

Ahoj, tak konec seźony je pro mě tady. A tak jsem byl včera na posledním kroužení s agenturou Michal Fiala motoracing. https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2022/37/612280_208b11c057b5f4cf1ee685591c064cb9.jpg

Vloženo: 13.09.2022
    Uskutečněno: 13.09.2022
  • 13.08.2022 Motoriders Brno

https://youtu.be/kEobUEVCFjg Ahoj, tak mám za sebou další Brno. Tentokrát jsem jel s Motoriders jako přidruženou agentura při Německé agentuře FR Performance. Než se dostanu k mému ježdění, musím říct, že německé ag

Vloženo: 17.08.2022
    Uskutečněno: 17.08.2022
  • 25.07 Dafit Bruno

Fuuha to byla, ale raketa. Ahooooooooooj, tak mám za sebou první agenturní okruhové kroužení a to hned s nejrychlejší českou agenturou Dafit. Vezmeme to pěkně popořádku. Vyrážím před 6 ranní (ty vole nutit lidi v

Vloženo: 26.07.2022
    Uskutečněno: 25.07.2022