Aprilia Tuareg Wind 350 (1987)

Vlastník tomik.trb
Vloženo 13.3.2004
Aktualizováno 22.12.2012

Aprilia Tuareg 350 Wind - 4taktní vzduchem chlazený jednoválec Rotax o objemu 349,45 cm3, výkon 24,3 kW - 7500 ot/min, 6stupňová převodovka ve spol. skříni s motorem, max. r. 150 km/h, suchá hm. 150 kg, sv. výška 300mm, posaz 850mm, objem pal. nádrže 29L

První dojmy - Moje první endurko, zkošenosti v terénu žádný tak doufám že to hned rychle někde nerozmlátím!? Není to žádná mladice, ale na svou dobu nadčasovej, dobře vybavenej stroj.

Zkušenosti:

Moje první endurko. Nemá moc velký výkon, ale díky nižší hmotnosti jezdí celkem svižně. Menší nevýhodou je vysoko položené těžiště hlavně při při plné nádrži. Koupeno na inzerát 5.2003. Na zadním centrálním odpružení sedá seřídit tuhost a tím i výška sedla, takže i já se 180cm to v pohodě ustojím. Najeto má cca 54,5 tis. km. Spotřeba se pohybuje pod 5L/100 km - výrobce udává 4L? I tak se na plnou nádrž najedu min. 550 km. Absence hlavního stojanu mi trochu vadí, ale i s tím bočním, když se trochu upraví zaparkuju bezpečně skoro všude. Na sezónu 2004 jsem koupil pneu od Continentalu - Conti Escape za 4080 Kč. Kdo chce jet to terénu sáhne rači po TKC 80 cca za 4700 Kč.

Jinak těch kladnejch zkušeností je spousta, ale taky 1 podstatný mínus. A to je dostupnost náhradních dílů.

Další info: Už ji nemám, ale byl to supr stroj! Rád na ní vzpomínám.

EngelKulicka
EngelKulicka napsal 18.07.10 v 16:29

Tuareg super mašina.Jsou pěkný všechny.

Petr_TA
Petr_TA napsal 26.02.09 v 21:19

Nádherný cestovní endurko
Přesně dle mého vkusu
10b

napsal 27.06.07 v 13:57

zdárek všem mám teké tuarega 350 bohužel mi odešlel alternátor neví někdo kde se dá koupit jiný?Díky moc popo.j

tomik.trb
tomik.trb napsal 22.02.07 v 19:43

Ahoj. Manuál Dalibore zkusim poslat. Zadní centrál fakt nevím, asi bych taky zkusil nějaký fórum, nebo zjisti přesně typ co tam je a zeptej se u nějakýho dovozce, prodejce co by tam pasovalo!

napsal 16.10.06 v 01:20

Myslim, že Tomík zas až v takovejch specialitách (shánim centrál,....) neporadí. Chce to se spíš optat přímo v diskuzích.