Triumph Thruxton RS (2021)

Vlastník MGV7
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 21.2.2024

Retro, který trochu jede s výborným podvozkem a brzdami.

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br

Moto Guzzi Griso 1100: konkrétní kus, na který jsem se jel podívat byla totální vražda . . .
Suzuki DL 1050 V-Strom XT: to byl jen takovej nápad . . .

První dojmy - Strašně hodná motorka, aneb, kdo se naučí vycházet s Guzzi, odřídí všechno s prstem v nose.

Doplňky na motorce - Na motorce mám nainstalovanou nějakou sadu přímo od výrobce nebo dovozce, LED blinkry, ochranu motoru, stupačky spolujezdce, druhé 2 místné sedlo, lepší páčky, jiný zadní blatník s malým LED světlem, ten leží v garáži, původní se mi líbí asi víc a i jako blatník funguje, dále vyhřívané gripy, 12V DIN zásuvku a štítek DART, no není toho úplně málo.

Srdcem Guzista, který si po zkušenosti s V7II myslel, že ji nikdy neprodá , jsem si vyhlédl v Praze oranžové Griso 1100. V perfektním stavu a málo najeto. Po tlf. dohodě s majitelem, který mi přislíbil před prodejem udělat novou technickou jsem zapřáhnul vozík za auto, do kufru hodil nějaké kurtny, vedle sebe kámoše a vyrazili jsme pro Griso. Když jsem se s vozíkem promotal do centra Prahy a zaparkoval, čekal mě docela šok, blinkr přilepený papírovou páskou, svařený držák zadní brzdy, motorka po nastartování chcípla a po startu mi málem řídítky vyrazila zuby (já vím, Guzzi, ale takto ne), když chcípla i po druhém startu (a to byla před hodinou na emisích a technické), poděkoval jsem majiteli, otočil se na podpatku, vymotal se z Prahy a jeli jsme zpět do Vyškova.

Po cestě ve mně uzrálo přesvědčení, že Thruxton RS v brněnském Cartecu (který jsem si tam prohlížel týden zpět, když jsem v pominutí smyslů uvažoval nad litrovým V-stromem) by mohla být ta správná volba. Na kamarádově Thruxtonu 900 i jeho předchozí V7 racer jsem jel a věděl jsem, že tento typ posedu mi vyhovuje a Thruxton RS rozhodně nebude horší, takže jsem zaplatil zálohu a za pár dní odjížděl na nové motorce.

Překvapilo mě jak je motorka hodná, krásně se dávkuje plyn, nic necuká a to i když je elektronický, je prostě dobře odladěný. Gradace výkonu je perfektní, otáčkoměr cejchovaný do 8 tisíc, do kterých to taky skoro můžeš točit, je paráda. Motorku to subjektivně zrychluje, když vidíš ručičku jak letí rychle z jedné strany na druhou, když to teda stíháš sledovat. Nad 5 tisíc to už jede fakt slušně.
Podvozek Showa a Ohlins a brzdy Brembo M50, to prostě funguje a jsem rád, že podvozek je rychlejší, než motor. I když ten motor je taky skvělej. Dunění 2 válce je parádní, charakter motorky, oproti Guzzi slabší, ale o to rychlejší, pohodlnější a dospělejší motorka. Na Guzzi jsem se sériovým podvozkem na každé roletě pomalu odskákal až za krajnici.

Manželka mi po "osezení" všech motorek na showroomu (to tam ještě měli snad skoro všechny modely, vč. Scramblerů, Tigerů, atd.) řekla, že Thruxton má nejpohodlnější sedlo. Asi to "příplatkové" dvojmístné je gelové nebo jánevímco, ale Thruxton teda vyšel i pro manželku jako nejlepší volba, jasně, na cestování někam daleko ve dvou to není.

S motorkou mám za letošek nalítáno cca 12 tisíc, a to vč. dovolené na Sardinii, to byla pecka, zatáčky pro Thruxtona jak dělané. Každá jízda na této motorce je fakt zážitek.

Animals21
Animals21 napsal 16.05.23 v 09:59

Ta barevná kombinace RS to zvedá ještě o level, vážně fešák

A jak píše níže JA-NE, tak - teraz už viem aj ja

Animals21
Animals21 napsal 19.03.23 v 20:49 10b.

Naprosto bozi motorka, gratulace

JA-NE
JA-NE napsal 31.03.22 v 12:07 10b.

... tak teraz uz viem aj ja

Petak76
Petak76 napsal 25.01.22 v 14:55 10b.

Ty thruxtony se mi líbí hodně...kdybych nevozil ženu, tak ho mam:)))krasavec...ten mat mu sluší...ať slouží

nexus
nexus napsal 23.01.22 v 08:57 10b.

tak tohle je velká paráda