AJS Tempest Scrambler 125 (2020)

Vlastník Sevava
Vloženo 5.8.2021
Aktualizováno 5.8.2021

Moje motorka do práce a města.. Ideální na kochací vyjížďky kolem komína.

Motorka koupena od ZVmoto

První dojmy - Moje první dojmy z motorky byly naprosto skvělé. Nejvíce mě uchvátil vzhled motorky a její velikost. Vůbec vám nepříjde,že je to dváca. Další byl krásný bublající zvuk z koncovky. Naprosto jednoduché ovládání motorky na silnici, přesné řazení a výborné brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Začínajicím jezdcům a těm,komu se líbí retrostyl

Doplňky na motorce - Polokapotáž,nová řidítka+zrcátka,zadní krovky

Zdrvím pánové.
Chtěl bych jako jako vlastník motorky AJS Tempest scrambler 125 říct pár poznatků. Moto jsem zakouopil loni v létě (2020) v ZVmoto. V provozu jen na podzim,kdy na této motorce jsem najezdil cca 3tis km. Motorka je velice jednoduchá na ovládání. Jízdní vlastnosti dostačující pro okrskovou rychlost 85-90km/h v pohodě. Na dlouhých rovinách postrádá výkon,ale co bych od 125ccm čekal. Kvůli rychlosti jsem si motorku nepořizoval. Motor je naprosto bez vybrací,převodovka perfektní, brzdy velice slušné,na váhu motorky až „jedovaté“. Moto využívám převážně k jízdě do práce po městě,kde je dostatečně svižná a obrazná a udělá daleko vice parády než nějaký skůtr. Co se týče servisu,tak jelikož motor je licenčně kopie YBR125,tak po konzultaci u pivka s kamarádem z Yamahy by případný servis neměl být žádný problém. Samozřejmě se dá objednat cokoliv přímo z eshopu AJS v Anglii,kde koupíte úplně vše od pružin v tlumičích,po těsnění pod hlavu. Zatím jsem pořizoval jen nějaké doplňky a komunikace na jedničku….Závěrem bych chtěl napsat,že jsem naprosto spokojen a motorka splňuje mé očekávání. Moto není pro každého,určitě je pro začínajícího jezdce A1 od 16let nebo jako druhá nenáročná motorka pro jízdu po městě místo skůtru (spotřeba do 2,5l benzínu). Letošní sezonu 2021 s ní odjezdím a potom ji přenechám svému synovi. Kdyby jste měli nějaký případný dotaz,neváhejte mě kontaktovat,rád odpovím na dpotazy.

Momentálně najeto 5500kmm bez nějakých problémů.

NXram
NXram napsal 23.09.21 v 15:19

pěkná stylovka, za rozumnou cenu Kolem komína si ji dovedu představit a synátor bude určitě nadšený Za mě dobrá volba než
Také koukam po něčem pro synátora 14 a s hrůzou jsem zjistil, že ceny za 49ccm a pak i jeté dvácy jsou cenově strašný na to co to je za motorky, nic ve zlém Když vzpomenu na moji Cagivu SuperCity 50 a pak hlavně 125 ve dvoutaktu s motorem z Mita a 7 kvalty, to fakt i jelo

stm01
stm01 napsal 23.08.21 v 23:29 10b.

Vypadá skvěle. Fotky taky perfektní.

Maartyy
Maartyy napsal 05.08.21 v 17:11 10b.

Moc hezká, ať slouží