Yamaha XJ 600 (1997)

Vlastník Kurt15
Vloženo 25.7.2021
Aktualizováno 3.2.2023

Vloženo: 23.03.2022, Uskutečněno: 23.03.2022, Zhlédnuto: 12x

Výfukový systém Nexxus sundán. Místo něj nasazeny originální výfukové svody. Bohužel výfuky se zatím nepodařilo sehnat v rozumném stavu tak jsem nasadil dva výfuky Sharon.
Malý plexi štít byl nahrazen větším černým plexi.
Originální řidítka byla také sundána a nasadil jsem širší z Kawasaki Z9. Když už byly ty gripy dole tak se mi je tam už nechtělo vracet a nahradily je příjemnější gripy z m-stylu.
Obutí
Bylo potřeba také nové obutí a jelikož už se Michelin Pilot Activ už nedělají v mém rozměru tak se přezouvala celá motorka na pneu Michelin Road Classic.
Servis
Sice jsem na podzim moc nenajel ,ale přišlo mi že spojka už má nejlepší léta za sebou. Proto jsem se rozhodl pro výměnu lamel i s pružinkama od výrobce Tourmax. Výměna proběhla hladce nikde žádná vůle a chod motoru se nějak uklidnil. Zároveň se spojkou se dělal olej od Repsolu 10w-40 fully syntetic a olejový filtr Hiflo. a tím jsem nekončil. Původní majitel mi tvrdil že měnil svíčky a mě to nedalo a zkouknul jsem je. A ne jen že šly povolit prstama ,ale určitě je nikdo neměnil. Takže šup nové svíce Ngk a zase se chod a hlavně start o něco zpříjemnil .
Jinak při těchto úpravach a opravách sem narazil na spoustu volných šroubů a matic takže doporučení všecko dávat na barvu nebo zodpovědně utahovat.
Ještě mě čeká centrální tlumič který tam lupnu asi o vékendu potom již budu naplno připraven na sezonu.

Luke_hl (0) napsal 11.08.2022 v 17:22

Čau, jsem litovelák a vyhlídl jsem si Yamahu xj600 Diversion. Vzhledem k tomu, že je to stejná motorka, ale s polokapotáží, bych tě chtěl poprosit o pár postřehů, nebo rad před koupí. Třeba u pivka. Luděk

Milan1963 (273) napsal 23.03.2022 v 12:16

• První vyjížďka

Tak jsem po úpravách a opravách konečně pořádně vyjel a to ne jen kolem komína. Zprvu sem měl trošku strach protože nové gumy byly jako bych jel na bruslích, ale s přibývajícíma km se to všecko tak nějak srovnalo. Vše šl

Vloženo: 24.03.2022
    Uskutečněno: 24.03.2022