Yamaha XJ 600 (1997)

Vlastník Kurt15
Vloženo 25.7.2021
Aktualizováno 3.2.2023

Yamaha XJ 600 Diversion N z roku 97, co více dodat.

Suzuki GSF 600 Bandit: jezdí jich hodně
Honda CB 600F Hornet: jezdí jich hodně

První dojmy - Z prvu jsem měl velký strach z motorky poněvadž jsem na motorce 12 let neseděl. Avšak XJčko se ukázalo jako naprosto úžasná a hodná motorka. do 6000ot./min. se totiž chová téměř jako osobák. Člověk ani neví že má pod zadkem řadovou 6ti set kubíkovou motorku. Uvidímě jak se XJčko vybarví až se třošičku vyjezdím, ale prozatím jsem nadšen.

Motorku bych doporučil pro - jednoznačně začátečníkům jako jsem já a děvčatům (nizko sedlo)

Doplňky na motorce - Malý štít, ale jen kryjící budíky, tudíž ochrana před větrem je nulová.
Laděné výfukové svody a koncovka Nexxus. Nejspíše půjdou přes zimu sundat a seženu originální vyfuky. Ty totiž dělaji tuhle motorku jedinečnou.
A poslední doplněk je plotna s kufrem. Ale ten půjde taky dolů. Opět to kazí celkový krásný vzhled naháče.

Proč zrovna XJ?
Vybíral jsem mezi třemi stroji. Hornet, Bandit a Diversion N. Volba padla na Xjčko protože to začíná být relativně málo viditelna motorka. Je to taková stará klasika. Vzduchem a olejem chlazený čtyřválec o výkonu 44kw. Krásný odhalený motor se žebrováním kvůli chlazení a výrazný červený trubkový rám mě vyloženě očaroval. Ani jsem motorku neslyšel vrkat a bylo hned jasno že se mnou pojede domů pokud nebude něco vyloženě špatně. Kamarád mechanik mi mašinu prohlídl a projel řekl že je vše v naprostém pořádku tak jsme ji hned odvezli.

Jízda:
jelikož mam motorku velmi krátce tak nemám ještě mnoho najeto (v řádech 100km). Ale i po tak malém nájezdu bych si troufal říci že je motorka hodná. Ono do 6000tis se nic moc velkého neděje takže ani neděsí. Kolem 6,5-9 tis už to je jiná mašina ožije. Tam se, ale moc často vyskytovat ručička otáčkoměru nebude je to přeci jen už babička a musí se trošičku šetřit

A kde se cítí nejlépé? Přeci na kvalitním asfaltu na okreskách v pohodovém tempu kolem 110km/h.

Cestování nás teprve čeká.

S motorkou jsem odjezdil 1,5 sezony a cca 8000km. Byla mrštná, hodná, hrozně pohodlná. Bohužel když jsme vyrazili ve dvou chyběl jí výkon takže když se mi naskytla možnost koupit výhodně litrového Fazera neváhal jsem ani vteřinu. XJéčko už brázdí silnice někde okolo Hranic na Moravě. Majitel bude doufám spokojen. Já totiž byl.