BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 11.05.2021, Uskutečněno: 09.05.2021, Stav tachometru: 652 km, Zhlédnuto: 10x

Záběh II
Motorku jsem si dovezl 9.4., projel pak poprvé 11.4. No a pak byly prostě jiné povinnosti a ani nepřálo počasí . Konečně víkend 8.-9. 5 sliboval přijatelné počasí a já dostal volňase na celý den. Cestu jsem plánoval v Mapách.cz Viz foto:

Záchytné body – Okoř, lom Velká Amerika, slapská vyhlídka, stádlecký řetězový most na Lužnici, Křivoklát, Lány, Budyně nad Ohří a zpět dom. Celkem kolem 422 km. Alespoň přibydou další km, já ukojím své touhy a vyzkouším nové vybavení – boty, rukavice, přilbu a adventure obleček. Snaha dostat mapu do mobilu pro appku BMW Connected se nedaří , v appce mapa navíc stále dostává rovnou čáru propojující bod výjezdu z bodem na trase. No nic, hraju si s aplikací a vytvořím mapu přímo v ní. Podmínky, žádná dálnice, žádný placený úsek a možnost i OFF. Zatáčky na maximum. Průjezdné body viz výše a mapa vytvořena . Výjezd nakonec plánuji na neděli, přeci jen má být více teplo. Čas výjezdu 8:00 hod se ale nedaří splnit, náš buldoček to prostě tuší a nechce mě pustit. Nakonec sedím na motorce a je půl desáté. První zastávka na Okoři.

Displej hlásí problém s konektivitou s klíčem, baterie v háji. Ještě že jsem dobře poslouchal instrukce při převzetí motorky. Do konce dne vždy před nastartováním musím klíček přiložit na místo pod zadním blatníkem a následně stisknout tlačítko pro oživení stroje. No prostě BMW a jeho novoty . Navigace mě opravdu vede cestami a cestičkami plnými zatáček, většinou silnice druhé a třetí třídy. Jedu opět nejmírnější mód ECO, motorka se jen zlehka pohupuje. Mezi Velkou Amerikou a Slapy mě navigace připravuje velké překvapení. Využívá i nezpevněných cest a já jedu občas po lese, občas po nějaké cyklostezce a to největší překvapení na mě čeká v obci Malá Lečice, kde je krásný brod.

Přijedu k brodu a koukám jak E.T. Tohle že mám jako projet? Voda je zkalená, není vidět na podloží a ani hloubku netuším. No když mě to tam vede, tak přeci nebudu srab a jdu do toho. Voda se valí, hloubka přibývá, já srdnatě držím plyn a balancuji na pokraji prvního vymáchání.

Ale mám prostě skvělý stroj, přebrodím a jsem na sebe hrdý, dal jsem to. Na slapské vyhlídce konečně dávám první pití a párek v rohlíku. Je už celkem teplo a já mám v obleku tepelné vložky.

Čeká mě cíl dnešní cesty a to stádlecký řetězový most. Je to krásná unikátní stavba se zajímavou historií. Jeho původní místo na Vltavě vzalo za své při stavbě Orlické přehrady. Nové místo na Lužnici je ale prostě boží, krásný kout naší země. Most nádherný a řeka ještě víc. Původně jsem si chtěl dát pěší pochod po červené, ale čas dost kvapil a já byl ve skluzu.

Někdy příště. Kolem páté odpoledne dorážím na Křivoklát. Docela už zničený. Přeci jen nejsem zvyklí na takové túry. Vzhledem k tomu, že už mám celkově přes 500 km, mohu se krátce již také podívat na pásmo otáček nad 5000. Nastavuji mód Dinamic, a vyrážím. Motorka se promění v pěkného divocha, motor zcela mění charakter, výkonu dosyta, zvuk je ostřejší, hutnější. Také podvozek přituhne a konečně po hodinách houpání a téměř mořské nemoci se dostavuje pocit řízení sportovního stroje. Vypínám navigaci a jedu vstříc domovu po normálních cestách. Dom dojíždím v 19:00, řádně znaven, ale krásně uvolněn. Motorkaskvělá, jen ty gumy fakt dost hučí a po několika hodinách jízdy to už leze na nervy. Celkem najeto 424 km, spotřeba 4,9 l/100km. Tak to je také super.

Milanek13 (48) napsal 12.05.2021 v 08:10

Chtěl jsem napsal ,že je škoda, že si nedal vědět.
Potom co jsem dočetl k tomu brodu jsem si to rozmyslel
Pěkná trasa.

elvis78 (136) napsal 11.05.2021 v 22:05

no jo, to se to cestuje panečku

• Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • Příprava na sezonu

Konečně palec dovolil již pracovat. Po servisu v BMW motorka odstrojena, umyta a začalo se leštit. Udělal jsem brzdy, všechny plasty, kovy a lak. Nakonec znovu výměna oleje v zadním převodu. :-DD :-P

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2024