Yamaha WR 125R (2011)

Vlastník risolandl
Vloženo 27.3.2021
Aktualizováno 27.3.2021

Motorku som si kupoval, keď som mal 16. Perfektne poslúžila na cesty do školy a na víkendové výlety.

Motorka koupena od FIRMA:Top moto - Route 55 (Teplice)

Yamaha XT 125R: Výrazne slabší motor od WR.
KTM EXC 125: Ťažko sa zháňala na SPZ. Obával som sa 2-taktu a servisných intervaloch motoru.

První dojmy - WR je dobre vyvážená, zvláda všetko čo by 125-tka mala a ešte viac. Nezľakne sa ani stredného terénu a na drapákoch je pomerne schopná. Menší problém by mohla spôsobovať výška sedla, hlavne pre nižších jedincov.

Tento model som si vybral, lebo išlo o najvýkonnejšiu motorku v kategórii 125-tiek s maximálnym dovoleným výkonom na A1 vodičské oprávnenie. Nemal som záujem o superšporta ako je YZF 125 R. Mal som v pláne s motorkou trocha aj blbnúť na poľných cestách a iné hlúposti, na čo sa tento model ukázal byť ideálny. Na asfalte je tiež tento model aj napriek 21 kolesu vpredu viac než schopný a vie zabaviť začínajúceho jazdca tie 2 roky do vodičského oprávnenia A2. Maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 125 km/h pri optimálnych podmienkach, ale reálna je okolo 105.
Samozrejme netreba motorku stále držať na maximálnych otáčkach, lebo sa to vie vypomstiť ako mne zadretím motora, teda pridretím piestu. Inak s motorkou neboli výrazné problémy a bol som viac než spokojný. Určite akékoľvek problémy boli spôsobené užívateľom a nie motorkou.