Moto Guzzi Griso 1200 8V (2011)

Vlastník Honzus75
Vloženo 14.8.2020
Aktualizováno 14.8.2020

Splněný sen, velké Griso, krása střídá nádheru. Žádná tuctovka, kterou vidíte na každém rohu, silák pro lidi, co vědí...

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6

Moto Guzzi Griso 1200 8V: Příliš upravované
Moto Guzzi Griso 1200 8V: Opravené po pádu

První dojmy - První dojmy byly úžasné, oproti Grisu 850 působila dvanáctka celkově větším a mohutnějším (dospělejším) dojmem, přitom celkové rozměry jsou stejné. Spousta věcí je vyladěnější (suchá spojka, brzdy...) A hlavně motor, to je generátor radosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře, Guzzisty, otevřené hlavy bez mentálních bloků a také to chce už nějakou tu zkušenost.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Mistral, bavlněný filtr BMC

V květnu 2015 jsem si splnil sen z roku 2011 a pořídil si velké Griso 1200 8V. Pět let jsem byl naprosto spokojený, motorka mi dělala radost, výkon, jízda, zvuk, design. Postupně jsem se ale taky začal víc učit (kurzy jízdy, samostudium, sledování videí, poslouchání zkušených jezdců), ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že nedokážu jezdit tak, jak bych si přál. Dlouho jsem o tom přemýšlel, co je špatně, proč nejsem schopen se dál zlepšit? Nakonec jsem přišel na to, že problém je moje hlava. Já tu motorku tak zbožňoval, že mě to vlastně paradoxně svazovalo v tom zkoušet posouvat hranice, abych náhodou někde bajku neublížil. To vedlo k tomu, že jsem byl často tuhý za řidítky, v krizi místo uvolnění jsem tuhnul dále, stopu jsem taky hledal hůř, prostě jsem se choval jako když nesete vrchovatě plný hrnek s čajem a nechcete, aby cokoliv ukáplo na zem. Jak píšu u Shivera, uvědomil jsem si svoje omezení, že je to v hlavě a doufal, že to překonám. Obrovskou ranou ale byl nákup Benelli Leoncino 500, kterou jsem koupil do města na dojíždění do práce. Tam jsem žádný blok v hlavě neměl a najednou jsem zjistil, že vlastně ty kurzy asi k něčemu byly, stopa v zatáčkách jakoby najednou byla na silnici nakreslená, náklony s občasným broušením stupaček nejsou výjimkou a hlavně mě ta jízda neskutečně baví a naplňuje.
Hodil jsem tedy inzerát na prodej Grisa, žádné podbízení a doufal, že kupce se neobjeví. Objevil, koupil, zbavil mě nejen mé lásky a snu, ale také balvanu v hlavě a uvolnil cestu pro výběr nové motorky. Nakonec vyhrála Aprilia Shiver 900 a musím říct, že to rozhodnutí bylo asi správné. V sedle Aprilky se tlemím ještě víc, než na Leoncinu a to je co říct.

spike-cz
spike-cz napsal 17.08.20 v 08:54 10b.

Davcoun
Davcoun napsal 15.08.20 v 21:58 10b.