Aprilia Atlantic 250 (2005)

Vlastník honz37
Vloženo 3.5.2020
Aktualizováno 3.5.2020

Cestovně-nákupní stroj na běžné ježdění. Extra zábavná není, ale těch 120 naložená jede :)

Motorka koupena od FIRMA:JS Moto (Chabařovice) - Pán milý, s firmou parádní zkušenost

Piaggio XEvo 250: nebyla žádná rozumná na bazarech
Suzuki AN 250 Burgman: nebyla žádná rozumná na bazarech a Aprilia se mi líbí víc

První dojmy - Parádní stroj za super peníze, hned po koupi jsem na něm jel z Ústí nad Labem do Kolína a naprosto v pořádku. Na ovládání naprosto jednoduchý stroj, do zatáček se s tím ale moc lítat nedá, protože to je pořád jenom skútr. Když nechci jet autem, tak parádní stroj.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo nerad trpí v autě, ale potřebuje někam naložit dvě tašky nákupu. Jakožto student oceňuji i skoro poloviční spotřebu oproti autu.

Doplňky na motorce - Originální kufr k tomu byl, já doplňoval akorát vyšší plexi a stahovací pásky při opravě zrcátka.

Není to super rychlá mašina, beru to hlavně jako dopravní prostředek po městě, ale když potřebuji, vůbec není problém dálnice a delší cesty. Hrozně praktická co se týče prostoru a ovladatelná je příjemně, ale v zatáčkách se na tom docela bojím, chybí mi tam nádrž a pocit jistoty. Ale to taky může být dáno tím, že jsem víceméně začátečník.
Skvělá spotřeba, držím se mezi 3-4l/100 km a to plyn nešetřím a Liberec taky zrovna rovinka není. Kupoval jsem akorát vyšší plexi, protože originální nebylo příjemné s mými 182 cm. Mám na profilu cestopis z Maďarska na tomhle stroji.

PippoPCE
PippoPCE napsal 25.02.24 v 10:52 10b.

Krásnej stroj. Poprvé jsem jej vídal v Itálii v roce 2010 a od té doby se mi nepřestal líbit.
Pěkná recenze a cestopis!

Milan1963
Milan1963 napsal 04.05.20 v 17:44 10b.