Honda CTX 1300 (2015)

Vlastník vaviak
Vloženo 3.5.2020
Aktualizováno 7.5.2020

Velka, pohodlna, stabilna, urcena na velke cestovanie.

První dojmy - Je to obrovsky kus motorky. Vlastne mix auta a motorky :) Pri manipulacii na mieste je velmi citit jej vahu, ale po rozjazde sa vaha okamzite vytrati.

Motorku bych doporučil pro - Jednoznacne je to cruiser - dialkovy tourer.

Motorku som vyberal podla recenzii a videi na internete. Kedze motorka je pre mna o cestovani, chcel som nieco s kuframi a kardanom. Predtym som mal Crosstourer, ktory je super, ale na mna moc vysoky- takze vyska sedla tiez hrala rolu pri vybere dalsej moto. CTX splna vsetky kriteria. Je nenarocna, velmi pohodlna, plne vybavena. Motor je neskutocne dobre vyladeny, poskytuje vyrovnany tah bez skokov, a spotreba je tiez v norme, u mna 5.5-6.5. Podvozok je na bezne jazdenie velmi prijemny, aj ked ti rychlo da na vedomie, ze sedis na cruiser/choper, a nie na sportovej motorke. Kapotaz je dokonala, aj v dazdi pri jazde po dialnici som prakticky cely suchy, mokre mam len nohy od kolien nizsie. Vyhlad do zrkadiel je pri mojej vyske uplne super. Full LED osvetlenie potesi, predne svetla svietia nadpriemerne, ci uz stretavacie alebo dialkove. Palubny pocitac je prehladny a intuitivny, prijal by som funkciu dojazdu stale, nie len pri rezerve. Brzdy- dual CBS, krasne davkovatelne a citatelne, brzdenie takto velkej motorky jednym prstom potesi. Audio je bonus, zo zaciatku mi to prislo divne, preco by motorka mala hrat, ale uz som si zvykol. Pocuvatelne to je do cca 100km/h. Prevodovka uplne bez vyhrad, 5stupnov pokryje vsetky rezimy- stale sme v triede cruiser/choper. S motorkou sa da jazdit aj po meste, aj ked to nie je jej primarne urcenie. Medzimesto a dialnice- tam je na 100 percent doma. Jednoznacne ideal na nedelny poobedny vylet na zmrzlinu, alebo na vylet na druhy koniec Europy v pohodli porovnatelnom s autom. Jedina vyhrada- dva kastliky v palubovke su neskutocne male a neviem ich nijak rozumne vyuzit. Asi najvystiznejsie meno pre tuto motorku je: Goldwing light.

Hikafima
Hikafima napsal 06.05.20 v 16:14 10b.

Krásný křižník.

5157
5157 napsal 06.05.20 v 12:07 10b.

krásná ať ti to slouží

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 05.05.20 v 15:19

Objem ničím nenahradíš

Čadil
Čadil napsal 03.05.20 v 09:02 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 03.05.20 v 08:50 10b.