Honda CRF 250L (2017)

Vlastník Jariczek
Vloženo 27.4.2020
Aktualizováno 27.4.2020

Hledal, jsem lehkou a spolehlivou motorku, která obstojí naprosto všude. Do práce, do terénu, do města, na výlet a klidně i kolem světa.

Kawasaki Versys-X 300: Vysoká spotřeba, vyšší cena, celkově méně odolná konstrukce
Royal Enfield Himalayan: Vysoká hmotnost, \"nová\" značka a model na českém trhu
BMW F 650 GS: V dané cenové relaci jsem nesehnal pěkný kus

První dojmy - Po velice špatných zkušenostech jsem se rozhodl koupit jedině novou motorku a tak jsem v zimních měsících objížděl motosalony a zkoušel a zkoušel, která bude ta vyvolená. Po návštěvě motosalonu Hondy jsem se do ní po usednutí do sedla ihned zamiloval. Měl jsem pocit, že ten posez naprosto znám a přesně mi padla do ruky. O týden později jsem viděl inzerát, že ji někdo nabízí za velice nízkou cenu s nesmírně malým nájezdem. I přesto, že jsem zrovna marodil s nohou a chodil o berlích, přemohl jsem se a odřídil dodávku i s motorkou až domu. Dále zbývalo jen čekat, než se noha uzdraví a já se budu moct poprvé pořádně projet. Trvalo to ještě hodně dlouho, ale dočkal jsem se a opravdu to stálo za to.

Motorku bych doporučil pro - CeReFka je nejvhodnější pro ty, kteří chtějí motorku - parťáka do nepohody. Vše zvládne, veškerý jednoduchý servis si na ní uděláte a neudělá vám díru do peněženky.

Doplňky na motorce - Hliníkový kryt motoru z UK, chrániče páček ZETA, podkova od motovaky.CZ, zadní nosič SW motech, armádní bedna na granáty, nádrž acerbis.

Jak jsem psal se již zmínil, hledal jsem univerzální, spolehlivou, jednoduchou, odolnou a lehkou motorku s nízkou spotřebou. A přesně tyto vlastnosti CéReFku vystihují. Jezdím s ní každý den do práce. Po práci to s ní často beru domu přes polní cesty (nejlepší odreágování). V sobotu či neděli podnikáme motovýlety s kamarády. Pravidelně odváží rodinné nákupy. A to vše zvládá se spotřebou kolem 3l/100km. Zatím mě nikde nezklamala, nikde nezaostává a prostě dělá jenom radost. Udělat na ní výměnu oleje nebo chladící kapaliny či jiné servisní úkony je hračka. Ke všemu se dostanu pohodlně.

Jízdní pozice je dost uvolněná a sedlo i na dlouhé cesty velice pohodlné, asi díky celkové úzké stavbě. Sám to nechápu. Mám problémy s nohama, vždy mě u předchozích motorek bolely kyčle, záda i zadek, ale tady nic. Po delších výletech s kamarády na cestovních motorkách si ztěžují, že je vše bolí, ale já bych klidně pokračoval dál. Akorát jsem si posunul řídítka mírně dopředu pro lepší jízdu ve stupačkách. Ideální cestovní rychlost je tak do 100km/h. Brzdy brzdí lehkou motorku s přehledem a podvozek tlumí každou nerovnost na českých silnicích.

venda07
venda07 napsal 16.10.20 v 09:06 10b.

Motovýlety to je to oč tu běží , supr strojek ideál ,mám stejnou zkušenost jako ty s kolegy co mají větší a těžší endura.

DejvGSR
DejvGSR napsal 28.04.20 v 06:37 10b.

Výstižně napsané. Vojenská bedna je super. Motorka toho fakt hodně vydrží a nežere skoro nic.

Targus
Targus napsal 27.04.20 v 17:43 10b.

Motorka je k ničemu, to každý vidí. A nezachrání to ani zoufalci, kteří na ní různě zkoušejí všelijak jezdit tam a zpět.
Proto hodnotím plným počtem tu vojenskou krabici v původní khaki barvě a s adekvátními nápisy.
Majiteli vytýkám absenci patřičných polepů, které by jasně znázorňovaly, co se stane, když to nějaký poberta otevře.

Beru to jako inspiraci a něco podobného si taky opatřím - ovšem s polepy!!!

Hodně šťastných km, kamaráde!