ČZ 250/471 (1975)

Vlastník Frantas
Vloženo 24.4.2020
Aktualizováno 25.12.2022

Vloženo: 25.12.2022, Uskutečněno: 15.10.2022, Zhlédnuto: 27x

Při ukončování sezony, na kosohorské zahajovačce, jsem sledoval už absolutně nevhodné chování mordorcyklu.
Že se blíží konec kyvky jsem tušil, ale při zjišťování vůle jsem nepochodil. Teď letim z kopečka od Nesvačil na Bystřici co to dá. Cca 110km/h, a motorka se "klepe" že mám pocit naloženýho páva a poslední vteřiny života. Zařekl jsem se v ten moment, že takhle ne.

Doma jsem vůli fakt našel. Kyvka k hovnu. Nechal jsem ji uležet do podzima, abych byl správně pod tlakem času. A pak zjistil strakonickou zradu
Hledám matici čepu kyvky, ta nikde. Celou mordorku jsem měl už rozházenou, ale kyvku ne. No, čep jsem povolil flexou. Velký kladivo, a zase flexa.. Dostal jsem jí ven.

Kyvku jsem měl připravenou. Když už mám přední nápravu z japonce, proč ne zadní. Kamarád mi daroval z DTčka, co prošlo arijskou výchovou (čti: Sachs 125ZX)
Koupil jsem čep kyvky, bez matice (nebyla) Takže na půdu, a vzít ze sedmy co mám na díly. Sráč ořezanej, ale vše kolem čepu jak nový.
Když jsem po vyzkoušení, a výrobě nových pouzder chtěl stroj sesadit, již jsem matici nedotáh. Závit. Takže ještě nechat vyrobit matici kyvky. (nikdo nikde ji neměl).. Jenže to se zkurxil i závit čepu. Do Třeboňskýho závodu pár dní Čep jsem sehnal původní, i s dopravou skorojakoby domu Souhra nečekaných průserů a zázraků
Nastavit tahlo zadní brzdy sranda, řetěz jsem koupil rovnou novej. Zadní blatník jsem šoup o kilometr do zadu, to jsem nečekal. Zvětšil jsem alespoň místo pod sedlem.. co se šponovákama řetězu ? Dementi v říši vyhodily excentry, a dali tam šrouby alá muj gas. To mi nevychádzá. Tak ještě hledání ve šrotě pod ponkem, a znova soudruh soustruh.

Jedno projetí do práce, funkce bezchybná. Najednou to neplave a poslouchá. A hned do Třeboně na závod..

Po třeboni jsem se zařekl, že na další závod chci dvoupáku. Permanentní startování místo řazení nejčastěji čtyřky mě už nebaví. Přemlouval jsem kamaráda snad přes rok, a konečně už jsme dohodli termín. Vzali nový, starý díly, a začali výzkum.
Výzkum byl delší a složitější než se zdálo. Ale povedlo se.
Ještě nabastlit nakopávačku z japonce a ideál..

Béďa17 (1) napsal 26.12.2022 v 09:21

To je panečku peklostroj.Rád sleduji.

• 3. Podzimní sezona

Další motosezóna v plném proudu. Každoroční seriál tří tajných závodů za námi. Letos trošku na houpačce. Ale to tak u strakonické Zrady je obvyklé, ale i u českého počasí :-DD První podzimní vyjížďka naprosto v poho

Vloženo: 18.12.2023
    Uskutečněno: 18.12.2023
  • Alpy 9/2023

Do alp jezdíme každoročně, né že bych se vždy zúčastňoval teda, ale snažím se. Byl jsem na Bětce, byl jsem na Panelce. Ale proč nevzít cestovní enduro, který má vyhřívaný rukovjeti, pohodlnej posaz, trošku nad 90 vibruje

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • Zahájení motosezony - Podzimní závody

Přišel podzim, bylo třeba odjarnit Čekej Zradu. Něco o exhumaci jsem již napsal v předchozím záznamu, ale hlavní katalyzátor byl "serial" závodů. Třeboň. Déšť a déšť. Stále jen pršelo, a vyhlídka že sobota bude be

Typ: Sraz
    Vloženo: 25.12.2022