ČZ 250/471 (1975)

Vloženo 24.4.2020
Aktualizováno 25.12.2022

Zahájení motosezony - Podzimní závody

Vloženo: 25.12.2022, Uskutečněno: 17.12.2022, Zhlédnuto: 42x

Přišel podzim, bylo třeba odjarnit Čekej Zradu.
Něco o exhumaci jsem již napsal v předchozím záznamu, ale hlavní katalyzátor byl "serial" závodů.

Třeboň.
Déšť a déšť. Stále jen pršelo, a vyhlídka že sobota bude bez deště se nezdála. Ráno nakládáme, vyrážíme, a až u Soběslavi déšť ustává.
Předpoklad těžkýho endura i přes absenci kopců. Světe div se, je hezky. a bez brutálního bahna. To pršelo snad týden v kuse.
Motorka funguje bez problémů. První zatáčka asi pátej. První rovinka první. Chvilku vedu. Objet mx trať na mýho mastodonta už chce trošku rozvahy. Hlavně když ji nemáš najetou. Vyhoupnu lavici letim do zatáčky a v nájezdu do ní.. Možnost jet zatáčku na druhou stranu. Mlíko nikde. Samozřejmě volím špatně. Místní ví, jedou správně. Ztrácím tak deset pozic.
Po hadovi mezi stromy, kde se předjet nedá ani pionýr, vede závod již louky, lesy.. První kontrolu málem přejedu.
Doháním pár pozic, ale něco na brzdy v zatáčce zase prohrávám.
Trialovější pasáž jakýmsi korytem projíždím s přehledem.
Dostávám se na rychlejší úsek, a dobržďuji akorát k závoře. Objíždím jí, tak tak. Až dojedu na třetí kontrolu. Chci valit dál.. Četli jste kontrolu č2 ? Jasně, nemám jí. Vracíme se asi tří. U závory hlouček závodníků, závora již otevřená. Dojel jsem na dohled kontroly č1. Zase otočka. v bahně se ptám kde je č2. "Támhle, za křovím" .. Jedu zase po trati po směru. Závora. koukám že neni otevřená. Otevřel jí Aleš. Aleš je opatrný, kejvačka ji přerazila světlem. A on parakotoulem pokračoval dál Naštěstí se rozdejchal a dojel.
Já s pár dalšíma ještě pěkně závodil. Trať lepší než v loni. Řídítka mi z rukou nevypadávaj. Mít dvojku, jsem dost vepředu.
Nakonec jsem nebyl ani poslední. cca 22 z .. 31 ? Docela fajn. Hlavně super svezení.

Votice
Nejbližší závod mému bydlišti. Zapomenu si benzín, i olej. I vzít na sebe drez
Start po minutě, ve dvojcích podle vylosovaného čísla. Tahám 7. Takže polet sněhem, po jen několika vyjetých kolejích. Hned na začátku kus přejezd po zledovatělé silnici. Mrznou mi ruce v neoprenových rukavicích. Zapínám vyhřívání. Mrznou dál, zapínám na plno. Protože twin, tak netrvá dlouho a sunu se dopředu. Dost to klouže, smetený pryže. Jedu rozvážně. Střelba ze vzduchovky. Kupodivu se trefuju i s helmou. Sbírám kontroly. Jako minulý rok, dojíždím první. Což ale neznamená první místo.
Nakonec 3.
První místo obhájil z minulého roku Kuba. Místňáci, ukázali jsme jim

Nihošovice
Sníh se všude povaloval, bylo jasný že už nesleze. Přesto jsem se dokopal repásnout přední vidle. Ale hlavně přezout slítanej dráp za míň slítanej.
Mráz, krásná zima. Ale je pocitově teplejc než ve Voticích.
Start měl bejt rovnou "do lesů" ale přemluvili jsme se na obvyklé kolečko po trati. A až pak "orienťák" .
Start mi vyšel. první zatáčka asi třetí. Trať nevyzpytatelná. Zamrzlý louže, zasněžený drážky. Vzpomínám na pionýra.
Po jednom "sjezdu" zase "výjezd" . Tam stojí Pepa, a nehejbe se. Druhý místo vzdávám, protože jsem si nenašel vhodnější drážku. A Pepa nejede. Při pokusu ho objet málem krátká noha. Pepa odjíždí, předemnou už snad všichni, a já CZ přemlouvám k vyškrábání se.

Jsem vyšťavenej, jedu rozvážně. O to víc to uchcává. Mimo mx trať je doženu. A hned je ale první kontrola. Protočenej heft plynu protáčím "správně" V tom praská plynový lanko.
Lanko pod sedačkou mám. Ale než ho vymaním ze spárů zmrzlé izolačky. Jsem asi poslední. Za posledního se ale řadím když se rozjedu. Beru ho, a dlouho jedu sám Špatně jsem si dotáhl heft. Občas se kouše v poloze "nejedu" . Do toho se občas protočí heft na rukovjeti. Kdyby do něj nevedl kabel, šlo by o hovno.
Svátečně někoho doženu, krásný výhledy, krásný počasí. Zase parádní svezení. Chvílema výjezd po skorojakoby sjezdovce (děti proti nám sáňkují). Chvílema ledovka.. Parádní zima.

Startuje nás jen 20. Ale i tak je 8. místo parádní.
Večírek mírnější než v loni.
Jdem spát do altánu za hospodu. Ráno -18'C. Ve spacáku je dobře. V promrzlejch botech už hůř. Démonovi v LTčku po 5-ti minutách dochází baterka v bufíku. Startuju marně transita. Moc netočí, a na žhavičku nejde nafta. Přes kabely jde až na třetí pokus. Úprk do strakonickýho Kaufu. Krásnej víkend

• 3. Podzimní sezona

Další motosezóna v plném proudu. Každoroční seriál tří tajných závodů za námi. Letos trošku na houpačce. Ale to tak u strakonické Zrady je obvyklé, ale i u českého počasí :-DD První podzimní vyjížďka naprosto v poho

Vloženo: 18.12.2023
    Uskutečněno: 18.12.2023
  • Alpy 9/2023

Do alp jezdíme každoročně, né že bych se vždy zúčastňoval teda, ale snažím se. Byl jsem na Bětce, byl jsem na Panelce. Ale proč nevzít cestovní enduro, který má vyhřívaný rukovjeti, pohodlnej posaz, trošku nad 90 vibruje

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • Repas kyvky tuningem + dvoupáky

Při ukončování sezony, na kosohorské zahajovačce, jsem sledoval už absolutně nevhodné chování mordorcyklu. Že se blíží konec kyvky jsem tušil, ale při zjišťování vůle jsem nepochodil. Teď letim z kopečka od Nesvačil na

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.12.2022