Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vlastník Maršal_Malinovskij
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 01.12.2022, Uskutečněno: 28.07.2022, Zhlédnuto: 25x

Rozhledna Romanka je unikátní železná věž, která byla otevřena v roce 2003. Stavba je vysoká 50 m a slouží zároveň i jako vysílač pro tři mobilní operátory.
Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 26 m a je z ní krásný výhled na celé Polabí, Prahu, Jizerské hory, Krkonoše i České Středohoří.
Opravdu je tam hezky. Teda pokud zrovna netrefíte skautskou družinu křiklounů...
Drobné mýtné se platilo, parkování zdarma u rozhledny.

Houska, tam jsem jako černá duše chtěl vždycky zavítat a až nyní se mi to povedlo. On je to spíš zámek než hrad. A brána do pekla? Ta tam fakt není.
Ale pověsti udělaly své a turistů tam proudí davy. Je to jediné místo, ze kterého jsem si neodvezl hrníček jako památku, protože tak napálený ceny za suvenýry už nejsem ochoten akceptovat. Takže pouze Čertův dukát za 100 Kč a magnetka jinak nic.
Hradozámek Houska, velká komerce, ale byl tam skvělý průvodce, takže to byl i zábavný výklad. Pouze množství lidí na prohlídku se řídí jen tím kolik jich stihne přijít. Byla smůla, že nás bylo fakt hodně.
Tohle by chtělo asi trochu zlepšit a prohlídky rozdělit. Rozhodně si nenechte ujít prohlídku Peklému.

Hrad Houska
Původně gotický hrad založil Přemysl Otakar II. v 1. polovině 13. století. V roce 1590 byl přestavěn na renesanční zámek.
Houska má čtyřúhelníkový půdorys s vnitřním nádvořím. Období středověku připomíná hradní kaple s cennými nástěnnými malbami.
Známou je pak tzv. Zelená světnice s malbami ze 16. století a další prostory, mezi které patří lovecký salon, rytířský salon, jídelna nebo taneční sál.
Vstup zpoplatněn. Parkování za mírné bakšišné pod hradem vzdálené cca 700 m s ochotným výběrčím, který poskytuje azyl vašemu moto vybavení.

BIG-daddy (29) napsal 02.12.2022 v 13:46+1

Opět nezklamán a potěšen Thanks

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 03.12.2022 v 14:30

Díky

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023