Triumph Tiger 800 XR (2019)

Vlastník Sogeth
Vloženo 23.10.2019
Aktualizováno 7.7.2020

Motoškola Míra Lisý - základní kurz

Vloženo: 15.07.2020, Uskutečněno: 27.06.2020, Stav tachometru: 20000 km, Zhlédnuto: 11x

Dnes jsem si přečetl komentář jedné účastnice motoškoly (odkaz zde) a nedalo mi to a zkusím se podělit o svoji zkušenost s konkurenční motoškolou.

Taky jsem před účastí nevěděl jak vlastně taková motoškola probíhá, tak to snad někomu pomůže.

O motoškole jsem uvažoval delší čas. Ne, že bych si na dvou kolech nevěřil, ale pohled profesionála na moje dovednosti se může hodit. A pokud někdo pochybuje o "profesionalitě" Míry Lisého... tak ho to přejde asi po 5 ti minutách motoškoly :)

Ale od začátku.
Na stránky motoškoly jsem zavítal v cca únoru letošního roku a byl volný termín na 27. června. Nebylo nač čekat a objednal jsem 2 místa (i pro paní domácí, která se nakonec nemohla zúčastnit, ale zaskočil kolega). Vzhledem ke zkušenostem jsme objednali kurz pro začátečníky. Po zaplacení 50% ceny jako zálohy jsme již vyhlíželi poslední červnový víkend.

Jako jediné mínus celé akce bych zmínil fakt, že místo konání bylo určeno až cca měsíc před konáním akce. Ve hře byly letiště Hořovice (kde se konal náš kurz) a letiště v Panenském Týnci. Nicméně nejsou od sebe zas až tak daleko, takže ve finále je to jedno.

Na místě byl sraz v 9:45 (konec v cca 16) a sešlo se nás 11. Na dva instruktory tak akorát. Co se týče vozového parku poskládali jsme všechno: cendura, naháče, kapoty, choppery a třešnička na dortu byl veterán Norton. Věkově jsme pokryli taktéž vše od cca 20ti až po zralý věk :) Muži vs. ženy 7:4.

Po velmi krátkém seznámení se šlo na to. Troška teorie do začátku (cca 20 min) a do sedel.

Dopoledne bylo věnováno ovládání stroje v nízkých rychlostech a celkově poloze pilota na motorce (ruce, tělo, nohy). Proběhl nějaký ten slalom, jízda "na přesnost", brždění, koukání do zatáček apod.

Pro někoho známá věc, ale opakování matka moudrosti a za dohledu instruktorů se vždycky alespoň nějaká ta drobnost k vylepšení našla :)

Odpoledne už jsme malinko zrychlili. Instruktoři si nás rozdělili na dvě skupiny a jeli jsme rychlejší slalom, krizové brždění a náklony v zatáčkách. Jak jsem si myslel, že mi to jde, tak jsem byl vyveden z omylu :) Míra si mne zastavil se slovy: "sedni si dozadu". A ukázal mi jak se to dělá správně - na mojí motorce se mnou jako baťůžkem. A ono to šlo opravdu udělat lépe...o hodně lépe :)

Určitě je nutno zmínit, že jsme pořád jenom nejezdili. Vždycky nám míra vysvětlil, co budeme dělat, předvedl na motorce, řekl jakých chyb se máme vyvarovat (opět předvedl) a po cca 20 ti minutách ježdění jsme se opět sjeli - povinně (!) doplnili tekutiny (oceňuju - mne by to kolikrát nenapadlo a pak bych brečel), vyhodnotili předchozí činnost, probrali další a jelo se. Po celou dobu byli instruktoři "na place" a okamžitě vyhodnocovali, opravovali, poradili.

Přístup instruktorů (v našem případě Míry Lisého a jeho paní Mirky) byl na opravdu profi úrovni. Když bylo potřeba nebyl problém se někomu individuálně zavěnovat, aniž by ostatní přišli zkrátka.

Po celou dobu bylo k dispozici pití (bylo celkem vedro). Nějaká ta bagetka k obědu se taky našla i kávička proběhla :)

Celkově hodnotím kurs jako velmi přínosný a určitě bych ho doporučil úplně každému začínajícímu jezdci. Pokud má člověk už trošku najeto možná bych vybral pokročilejší kurz, který má Míra také v nabídce vč. kurzu na okruhu nebo adventure kurzu, ale určitě se nebude nudit :).

A jako bonus přišel emailem odkaz ke stažení fotek z akce

K tomuto zápisu sobecky přiložím jen svoje

Milanek13 (48) napsal 15.07.2020 v 12:34

Děkuji za postřehy. Zítra jedu na kurz s Mírou na okruh do Mostu ,tak doufám ,že to bude taky fajn.