SWM Gran Milano 440 (2016)

Vlastník MOTORoba
Vloženo 21.9.2019
Aktualizováno 9.7.2022

Hbitá lasička vhodná do města a okresní silnice

Jawa 350 OHC: SWM má jinde odpružení, brzdy i design

První dojmy - Mám rád lehké motorky. V ulicích měst je jí nejlépe. Má nadstandardní odpružení, mohutnou přední vidlici , mohutnou přední brzdu v kombinaci s jednoduchým jednoválcem 440 cm se vstřikováním . Ten vytváří příjemné vibrace a dunivý zvuk a zátah v nízkých rychlostech. Spotřeba okolo 3,5 až 4 litrů.

Motorku jsem vybral jako jistý opak k druhé motorce Heist 250 , která má neodpruzeny podvozek a posaz rozevlaty s nohami dopředu. U SWM z je nadstandardní regulovatelný podvozek , s mohutnou brzdou a sportovní posaz . Motorka se skvěle ovládá a jízda zejména po městě je radost. Vše dotváří zátah a vibrace jednoválce vzduchem a olejem chlazeného poměrně vysokého objemu . Motorku vyrobili v italské továrně SWM z velmi kvalitních komponentu a to nemyslím jen brzdy a tlumiče. Například celonerezove výfuky, kvalitní řetěz a skutečně celokovové provedení ( včetně skříněk, krytů , blatníku), navíc působivý matný lak. Motor bude díky své jednoduchosti asi věčný. Pro šťourave je motor starou konstrukcí Hondy vyráběné v Shineray . Kompletace motoru je však dle informací co mám v továrně v Itálii. Motor je velmi podobný tomu co má nová Jawa 350 OHC , oproti ní však má zvýšen obsah i výkon. Komponenty podvozku a zpracováním je motorka SWM oproti Jawe výše. Měl jsem možnost je vidět vedle sebe.
Motorku mám krátce, tak zkušenosti teprve nabudu. Zatím jsem pochopil ze motorka je skvělá na okresky a do města. Na dálnici mne nebavila. Jednoválec se dostane do nepříjemné vibrace do řidítek a výkon není pro dálnici dostatečný. ... tak uvidíme jaká bude... zatím se mi moc líbí a to i díky povedenému designu...

malson
malson napsal 28.01.21 v 12:10 10b.

Pěkná mašina

Targus
Targus napsal 28.09.19 v 19:25 10b.

Nastojte, motorka, ketrá dokonce i vypadá jako motorka.

Zcela nečekaně, pochopitelně.

Jo, řekl bych, že se mi líbí. A že bych si ji dovedl představit pod svým zadkem.

Podas
Podas napsal 28.09.19 v 06:57 10b.

Tak to vůbec neznám, ale vypadá hodně dobře.

Kába
Kába napsal 25.09.19 v 19:00 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 22.09.19 v 12:48 10b.