Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 05.06.2021, Uskutečněno: 09.05.2021, Stav tachometru: 23844 km, Zhlédnuto: 23x

Konečně, po propršeném březnu a dubnu, první pěkný květnový víkend, jupíí, 9.5. .
S dvěma kamarády, Stáňou s Ríšou, jsme se domluvili, že vyrazíme na vyjížďku. S klukama jsem se viděla poprvé a jelikož jsou z mého okolí, tak jsme měli sraz kousek od baráku.

Řekli jsme si, že vyrazíme směr Orlické hory. Nejprve jsme navštívili na trase Jiráskovu turistickou chatu s nejkrásnější rozhlednou Královéhradeckého kraje na Dobrošově u Náchoda, která je perlou Klubu českých turistů. Tam jsme si dali něco dobrého na zub, pokochali se ostatními motorkami, kterých tam bylo celkem dost a vyrazili jsme za naším cílem cesty -> Unikátní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Při stoupání do Orlických hor jsme jeli lesním úsekem, kde byla poměrně dost rozbitá a šíleně prašná cesta. Takhle zaprášená jsem domů zatím nikdy nepřijela, byla to taková lehčí "kulturně-terénní" vložka. S plynem jsme museli hodně opatrně, jelikož byl všude štěrk a písek, troška techniky neuškodila.
Kostel se nachází na samém pohraničí s Polskem. Motorky jsme zaparkovali u cesty a vydali jsme se po svých do mírného kopečka ke kostelu. Co jsem se posléze dočetla, chrám zasáhla protitanková střela. Chrám téměř vyhořel, a i když byly snahy o jeho opravu, komunistický režim tomu nepřál. Dokonce měl být zcela zbourán, k tomu naštěstí nedošlo. Počátkem 90. let povstal kostel doslova z popela a byl zapsán na seznam kulturních památek ČR. Opět se zde pořádaly bohoslužby, i když pod širým nebem, neboť střechu pohltil oheň. Roku 2006 došlo k jeho zastřešení. Podařila se úžasná věc, kostel získal částečně prosklenou střechu a neustále se pracuje na jeho opravě, dokonce se tu denně slouží bohoslužby.
Při vstupu vás upoutá právě světlost interiérů a to díky skleněné střeše. Uvnitř si můžete prohlédnout dochované artefakty a posedět v tichosti na některé z lavic.
Kostel je denně bezplatně přístupný veřejnosti.
Upřímně jsem nic podobného neviděla a kostel je doopravdy moc pěkně zrekonstruovaný.

Když jsme se pokochali kostelíčkem, vyrazili jsme zpět, směr Rychnov nad Kněžnou, přes Bartošovice v Orlických horák, Rokytnici v OH, Pečín a Rychnov. Venku bylo celkem teplo a tak jsme si dali na benzince občerstvení a trošku jsme zrelaxovali. Poté jsme jeli přes Dobrušku, Solnici, Nové Město nad Metují a na chvilku jsme zastavili u Vodní nádrže Rozkoš.
Malinko jsme si špatně porozuměli a tak jsme se rozdělili, já s Ríšou kolem Rozkoše a Stáňa sám přes Provodov-Šonov. No stává se a po delším čekání na Stáňu, jsme se rozhodli vyrazit na benzinku do Rtyně v Podkrkonoší, kde už jsme se zase všichni sjeli a kde jsme se také rozloučili.

Výlet to byl super, natočila jsem prvních, letošních, pořádných 183 km a spokojenost. Jelo se parádně, místy to člověk mohl pěkně roztočit, samozřejmě s ohledem na provoz, který byl silnější od Rychnova, jelikož byla neděle a lidé se vraceli domů. Ale výlet byl na 1*.
Takže díky kluci a zase někdy příště se budu těšit.

CB1000R (23) napsal 12.10.2021 v 15:57

Krásný místo, stojí za vidění. Taky jsme byli

Lobo73 (2) napsal 11.06.2021 v 20:40+1

Jako vždy...super článek a v něm srdíčko...

Maršal_Malinovskij (12) napsal 07.06.2021 v 16:21+1

Pěkný výlet a kostel je super, taky se mi líbí.

Milanek13 (48) napsal 05.06.2021 v 22:43+1

Na ten kostel jsem se byl podívat cca před 5lety.
Ta skleněná střecha je hodně zajímavý prvek .

adlus (20) napsal 05.06.2021 v 20:47+1

-Jandys- (16) napsal 05.06.2021 v 16:01+1

Na kostel v Neratově a jeho okolí jsem se vyjel podívat už 2x a myslím že určitě ještě pojedu, má to své kouzlo

Mann (1525) napsal 05.06.2021 v 15:06+1

Krása , až se ani domů nechtělo, viď?

1 reakce

NiLu
NiLu 13.06.2021 v 20:35

Domů se nechce z žádné projížďky.

• Rozvody - Ninja

Tak konečně došlo na rozvody u Ninji. Odložila jsem je o dva roky a letos jsem si říkala, už dost řečí, Ninja si zaslouží pořádný hloubkový servis! ;-) No, bylo to každopádně už třeba, jeden ventil na tom byl už hodně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 14.12.2023
  • Automotodrom Brno - zbylé fotečky 2.část

Jelikož se mi nepodařilo do první části nahrát všechny fotky, ten zbytek přidávám takto samostatně. ;-) (y)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022
    Uskutečněno: 15.08.2022
  • Automotodrom Brno - Splněný sen 1.část

Jak to vlastně všechno začalo... Nějakou dobu již tipuji na závody Moto GP na stránkách motorkari.cz a v životě by mě nenapadlo, že bych tuto soutěž mohla někdy vyhrát, ale zadařilo se a štěstí přálo. V listopadu roku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022