Kawasaki ZX-6RR Ninja (2006)

Vlastník NiLu
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 06.04.2021, Uskutečněno: 06.04.2021, Stav tachometru: 23 km, Zhlédnuto: 18x

Rok se s rokem sešel a Ninju jsem odvezla 31.3.2021 ke svému kamarádovi do servisu. Byli jsme už z loňska domluveni, že se udělá klasika. Olej + filtr motor a pak rozborka a sborka předních vidlí.
Počasí bylo jako na houpačce a tak jsem čekala, až se to malinko zlepší. Nakonec jsem využila dva krásné dny 30.+ 31.3. (22°C) na menší projížďku a na dojetí do servisu.

Vidle za celých 15 let nikdo nerozebral, ani s nimi nic nedělal a tak jsem byla ráda, že jsem je nechala udělat. Motorká má najeto jen 23 tisíc, takže aspoň, že tak.
Už od loňského podzimu jsem pozorovala, že pravá vidle vzlíná, přes zimu, jak motorka stála, se to malinko zhoršilo. Ono se to po pár projížďkách zase malinko zlepší, ale pak může dojít i na poškození futer, kluzáků atd. a to jsem nechtěla riskovat. Nedej bože, aby to nateklo do třmenů, na kotouče a desky. Takže vidle šly dolů a byly komplet rozebrány na prvočinitele a perfektně vyčištěny.

Jinak mě opět dostal zprávou, během té doby, co měl Ninju u sebe v garáži.
Prý: "Lůco, akorát máš jeden problém." A já, ajéje, něco se přihodilo. A kámoš né: " Mě se ta tvoje mašina tak líbí, že už Ti ji asi nevrátím..." A já: "Už zase, sakra, to jsi mi psal už vloni." Ehm...

Mezitím byly Velikonoce a tak kamarád čekal, než přijdou nová gufera. Tak se alespoň zkontroloval řetěz a dotáhnul, byl malinko povolený. Co se týče životnosti, tak je na cca 70%, takže ještě něco vydrží.
Ale chce si to pohlídat, než odejde na některých článcích těsnění. Přeci jen se na sportu točí rychleji než na malých mašinách. Pak by byl schopný se i roztrhnout a to nechceš. Takže až bude hlučnej a nebude se plynule otáčet, bude čas na výměnu, ale budu se o něj starat, takže vydrží ještě o chlup déle.

Kamaráda opět moje Ninja překvapila a mě opět pobavil svojí hláškou. Musel jsem si na ni, na soustruhu, "upravit vercajk."
Oproti 99% tlumičů u jiných motorek, mají ty tlumiče na 636 menší díry na stahovák a tak jsem si ze "svého stahováku udělal univerzál."

Takže teďka, ať už je jen hezky a můžu tu svoji krasavici protáhnout. Kamarád mi hned hlásil: "Byl jsem ji projet, abych měl jistotu, že to všechno drží a sedí, jak má a přitom jsem se modlil, abych s ní někde neplesknul." Dneska bylo mimochodem dopoledne 0°C.
Jinak ale hláška dne: "Je na ní radost se projet a ten zvuk je libovej" Každý se otáčí."

Ninja je zase precizně nachystaná na sezónu a už se bude jenom jezdit a jezdit. Vidle jsou malinko tužší, než byly před tím, ale vše se dá případně krásně doštelovat, nahoře i dole, takže uvidíme, během sezóny.

P.S. Chtěla bych nechat na Ninje zkontrolovat rozvody a ventilové vůle. Kamarád říkal, že jsou rozvody malinko slyšet, za studena, ale nic hrozného. Předběžně jsme domluveni na letošní zimu, začátek jara 2022, že by na to mrknul.
Takže penízky hezky do kasičky a uvidíme na podzim.

Staza (18) napsal 11.04.2021 v 18:10+1

nashera Zuzanka zdravi Ninju a uz se na ni moc trsi

1 reakce

NiLu
NiLu 14.04.2021 v 17:08

Také se moc těšíme, až vás holky zase potkáme.

zeke11 (138) napsal 06.04.2021 v 18:00+1

Příkladná péče....

1 reakce

NiLu
NiLu 06.04.2021 v 18:03

Díky, lepšího servismana si nemůžu přát.

• Rozvody - Ninja

Tak konečně došlo na rozvody u Ninji. Odložila jsem je o dva roky a letos jsem si říkala, už dost řečí, Ninja si zaslouží pořádný hloubkový servis! ;-) No, bylo to každopádně už třeba, jeden ventil na tom byl už hodně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 14.12.2023
  • Automotodrom Brno - zbylé fotečky 2.část

Jelikož se mi nepodařilo do první části nahrát všechny fotky, ten zbytek přidávám takto samostatně. ;-) (y)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022
    Uskutečněno: 15.08.2022
  • Automotodrom Brno - Splněný sen 1.část

Jak to vlastně všechno začalo... Nějakou dobu již tipuji na závody Moto GP na stránkách motorkari.cz a v životě by mě nenapadlo, že bych tuto soutěž mohla někdy vyhrát, ale zadařilo se a štěstí přálo. V listopadu roku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.11.2022