Vespa LX 125 (2010)

Vlastník DaliborK
Vloženo 23.7.2019
Aktualizováno 23.7.2019

Klasika která nestárne a dokáže okouzlit.

Motorka koupena od soukromé SRN

První dojmy - Po pár metrech jsem věděl,že to je ono. Překvapivě pohodlná, výborně ovladatelná. Měl jsem strach z těch malých koleček, protože oproti SH to je opravdu velký rozdíl ale nebyl oprávněný. Skůtřík dobře sedí v zatáčkách, jen ve vyšších rychlostech nad 80 cítím, že už je to nahraně ale na to není určen.

Motorku bych doporučil pro - Určitě vhodné i pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Přední malé plexi, zadní nosič

Po neustálých diskuzích z manželkou jsem prodal SHčko aby byl klid. Po čase jsem zjistil, že mi skůtr chybí a rozhodl jsem se i přes protesty své drahé polovičky nějaký znovu koupit. Chtěl jsem jít znovu do Hondy ale nenašel jsem žádnou za rozumnou cenu a navíc mně osobně nevyhovoval podvozek kdy na hořších cestách dostával můj kříž zabrat. Pak jsem se zajímal o Yamahu ale tam to bylo co se týká tvrdosti ještě horší. Konkrétně se to týkalo modelů PCX, SH a Nmax. Nakonec jsem usoudil, že pro mé potřeby(hlavně okresky minimum město) bude lepší se kouknout po nějakém maxíkovi. Začal sem tedy hledat Xmaxe, Burgmany a Forzy. Nakonec jsem čistě náhodou vyzkoušel Vespu od kolegy z práce a řekl jsem si, to je ono co vlastně by jsi od skůtru chtěl. Zjistil jsem, že to není o rychlosti jízdy ale o pohodlí, relaxu a dobrého pocitu z jízdy. Okamžitě jsem začal nějakou Vespu hledat. Líbili se mi modely LX a Primavera. Rozhodla cena a asi po dvou týdnech jsem si pro jedn LX zajel.
Zatím jsem najel asi jen 500km takže nějakou větší zkušenost nemám ale pocity z jízdy jsou super.

puffybodie
puffybodie napsal 01.08.19 v 07:41 9b.

Pekny kousek. I vkusna kombinace celniho stitu a chromovaneho nosice. Ano, spousta lidi si neuvedomuje o kolik lepsi je podvozek a sedadlo Vespy v kombinaci s 12" nebo 10" koly i v porovnani s japonskymi stroji na mnohem vetsich kolech. Jizda je uplne o necem jinem a kdyz na to prijde, tak i zazitky jako na motorce s temi malymi koly jsou, ale mnohem drive, treba v 90 misto ve 200

U mne se blizi finale a pristi tyden by konecne mela byt po 3 letech uspesne Vespa Cosa 200

Pes69
Pes69 napsal 23.07.19 v 15:24 10b.

Samozřejmě že nejlepší volba, což je s ohledem na mou garáž asi jasné

Lítej!!