Aprilia RS 125 (2007)

Vlastník Dabb
Vloženo 4.5.2019
Aktualizováno 12.1.2020

Moje vysněná motorka, nad kterou jsem kulil oči už v 12letech a jsem rád že jsem si ji pořídil, sice trochu později (od 17let), ale vůbec mi to nevadí, ta motorka nemá snad žádné nedostatky, pokud pominu údržbu a spotřebu o které bych se radši ani nebavil

Cagiva Mito 125 EVO: Aprilka se mi líbila více, lépe se na ní shání náhradní díly a je dost návodů na netu pro domácí opravy.
Honda XL 125V Varadero: Velká těžká motorka na které bych se nic moc nenaučil. Aprilka byla z důvodu vysokého výkonu a jednoduchého dvoudobého motoru jasnou volbou pro začátek ježdění na supersportu a věřím že až přejdu na silnější obsah, budu rád že jsem na Aprilce začínal.
Honda CBF 125: Pomalá motorka se kterou bych se nic nenaučil.
Honda CBR 125R: Vypadá jako kolo s těmi úzkými koly a hlavně tolik nejede, složitější 4T motor do kterého bych se neodvážil hrabat.
Honda NSR 125: Celkově nebyla špatná, ale z důvodu mého odporu k Hondám to prostě nešlo do sebe, tak jsem radši vybral Italku.
Yamaha TZR 125: Hodně jsem na ní uvažoval, ale zase to stejné, těžce sehnatelné náhradní díly, malá podpora ze strany prodejců modifikací.

První dojmy - Luxusní zvuk ostrého dvoudobého motoru vodou chlazeného i s origo výfukem. Vysoká akcelerace na kterou jsem si ze začátku nemohl zvyknout, když jsem jezdil celou dobu na fichtlovi. Prvně Aprilka budila velký respekt a bál jsem se za ní tahat, ale po měsíci ježdění jsme si sedli a nebál jsem se s ní jezdit svižněji. Uchvácen z Italského designu na který jen tak někdo nemá. Vyšší spotřeba, ale za tu srandu to stojí...

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, který ví že jeho další motorka bude supersport a chce u této kategorie nadále zůstat. Pro budoucí závodníky. Pro lidi co se rádi starají o motorku a chtějí se v tom hrabat jako ve fichtlovi (můj případ)

Doplňky na motorce - MotoGP rukojeti, padáky, držák na kameru na přední plexi.

Průměrná spotřeba - 0.03 l/100km

Jízda je velmi svižná a budete se na 125 cítit jako páni silnice, když nepotkáte vyšší obsah 650+
Aprilka je výkonnostně srovnatelná s některými 650.
Motor v základu moc netočí, ale po plném otevření běžně zvládne 12k otáček/min.
Podvozek trochu tvrdší, ale to k supersportu patří.
Absolutně nedoporučuji z vlastní zkušenosti vozit spolujezdce těžšího jak 70kg+
Ono i s lehčím to nebude pohodlné, ale v rámci meze.
Aprilka není určená na cestování, z téhož plyne že ani pro delší převoz spolujezdce.
Úložný prostor to by se ani tomu říkat nedalo spíš místo pro láhev s olejem, což u supersporta se dá čekat, když to není cesťák :D
Spotřeba.. ehm... no... nechci někomu kazit iluze ale je vysoká kór když se za ní bere do plna tak se s ní dá dostat i na 10L/100(po dálnici na plno 170km/h+)
Ale pokud budete jezdit podle předpisů, tak v pohodě na 7L/100km bez problémů.
Proto nedoporučuji, zdůrazňuji! nedoporučuji jezdit na otevřené Aprilce na dálnici bez cisterny s benzínem za vámi :D
Servis jsem zatím žádný nedělal, ale asi mě to čeká, jelikož předchozí majitel mi nalhal že motorka je po celkové GO což z hodnoty komprese, kterou jsem naměřil moc nedává smysl, zkontroloval jsem kompresi a byla celkově pod doporučenou míru, tak se bude muset nejspíš dělat GO, nechám si to na zimu v domácích podmínkách.
Poruchy naštěstí taky zatím žádné.
Ze začátku mi bolely ruce i z jízdy po 20km, chce si to třeba zvyknout nebo posilovat ruce aby jste to vydrželi. Teď už mi nedělá problém 500km za den :)
Ale to je u všech supersportů tak, aby to neznělo jako nedostatek Aprilky :).
Cesťák to není, ale pokud chcete cestovat upřednostněně na silnici tak proč ne, jak zmiňuji nahoře chce si to zvyknout na bolest rukou.

jiřus69
jiřus69 napsal 07.05.19 v 22:19 10b.

Je vidět, že kdo si počká, ten se dočká. To je skvělé, že dnes jsou pro mladé kluky takovéhle možnosti a ne jen Jawa 50, jako za našich mladých let. Moc ti to přeji. Můj synovec si nyní pořídil BX 125 a to je taky moc hezká věc. Tak ať ti to jezdí.
P.S. ... btw staráš se perfektně

Dabb
Dabb napsal 07.05.19 v 19:19

Díky chlapi, snad vydrží co nejdéle když se o ní tak hezky starám

DOMINATOR
DOMINATOR napsal 07.05.19 v 11:14 9b.

Jestli ti to jede 170 tak motor bude určitě dobrý at slouží

Matheo_
Matheo_ napsal 06.05.19 v 15:11 10b.

At slouzi strelce ;) ja od 15 setril na mito a nikdy nedosetril,