BMW K 1600 GTL (2011)

Vlastník Mira-KT
Vloženo 28.4.2019
Aktualizováno 6.5.2019

Výměna oleje motoru a koncového převodu

Vloženo: 01.05.2019, Uskutečněno: 01.05.2019, Stav tachometru: 20602 km, Zhlédnuto: 183x

Tak po čtrnácti dnech co motorku vlastním, jsem se pustil do mého premiérového servisu na GTL. Nejdříve jsem musel postahovat nějaké servisní podklady, což není v dnešní době žádný problém. Rád dělám věci ve spolupráci s dokumentací a využívám data jako jsou utahovací momenty atd.
Mazací systém zde nepatří mezi konvenční. Je zde plochá kliková skříň bez klasické olejové vany, aby bylo možné motor potažmo těžiště umístit co nejníže. Olejová nádrž je zabudovaná do zadní části motoru. Dvě olejové čerpadla umístěna na hřídeli společně s vodní pumpou se starají o dopravu oleje ve dvou fázích. První tlakové čerpadlo nasává olej z olejové vany přes filtr do mazacích míst a druhé čerpadlo sbírá olej z nejnižšího místa ploché klikové skříně přes olejový chladič směrem do prostoru olejové vany ve zmíněné zadní části. Celkem je zde obsaženo v obou částech 5,8 l oleje. S tím souvisí i dva vypouštěcí šrouby oleje. Nejdříve vypustíte olej klasickým výpustným šroubem a jak olej vyteče, tak skrz tento výpustný otvor zasunete 5 imbus a povolíte další utopený výpustný šroub uvnitř motoru, kdy vám vyteče olej z vrchní části motoru. Tato konstrukce zajišťuje konzistentní mazání i při extrémních jízdních podmínkách.

veifi (0) napsal 16.09.2023 v 10:29

Ahoj všem zjišťuji po celém internetu jaké jsou momenty utahování na hlavu válců jelikož jsem měnil těsnění pod hlavou a nějak se mi to zdá málo 20 Newton metrů a po otočit o 100° moc děkuji a přeji krásný den.

kkvip (0) napsal 08.04.2023 v 15:50

Ahoj, prosím můžeš mi napsat utahovací moment šroubu oleje? Nejde to z fotky přečíst.
Díky

danny3716 (1) napsal 07.05.2019 v 08:54

Skvělá práce

radim2 (22) napsal 02.05.2019 v 19:23

Miro, jak jinak pečlivost :)

• Zimní údržba

Tak jako každý rok i letos proběhla poctivá zimní údržba. Kontrola ventilových vůlí, výměna svíček, vyčištění chladiče, výměna chladicí kapaliny, spojkové kapaliny, brzdové kapaliny, kompletně nové přední i zadní brzdov

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.01.2024
    Uskutečněno: 29.01.2024
  • Pravidelná výměna olejů

Hned po návratu z výletu jsem ještě večer vypustil olej, neboť nechávám olej poctivě vykapat do druhého dne a využívám pěkně prohřátého motoru a koncového převodu. Od poslední výměny měly oba oleje najeto kolem 8tis. km.

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.08.2023
    Uskutečněno: 01.08.2023
  • Pravidelná údržba

Jako každý rok dostal motocykl co zaslouží. Nové provozní kapaliny včetně brzd a spojky, vyčištění brzd, vzduchový filtr, promazání, vyleštění. Teď stojí pod plachtou, kde počká na lepší počasí ;-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 09.01.2022