Kawasaki Z 1000 (2014)

Vlastník lesta
Vloženo 30.12.2018
Aktualizováno 6.7.2019

Kawasaki Z 1000, novej model s agresivním vzhledem predátora.

První dojmy - Překvapivě pohodlná s dostatečným výkonem na jízdu kolem komína.

Motorku bych doporučil pro - Všem koho už nebaví jezdit hubou napřed a hledá pohodlí s dávkou adrenalinu.

Doplňky na motorce - Pár blbinek od původního majitele. Před sezónou hodlám vyměnit ty hnusný vejfuky a nainstalovat ukazatel zařazenýho kvaltu. Ten mi tam opravdu chybí a nechápu jak ho na motorku z roku 2014 nemůžou dát.

V roce 2017 jsem se na ní svezl poprvé na testovacím dni od KAWASAKI. Původně jsem jel otestovat novou Z900 která mě nadchla výkonem jízdou a hlavně cenou. Pak jsem zkusil Z1000. A řikal jsem si že už to jede docela dost, že by Z900 stačila. Celej rok 2018 jsem pokukoval na bazary a ne a ne se rozhodnout co vlastně chci. Jestli jetou nebo novou. Pak se naše rodina rozrostla o dalšího prcka a já začal pomalu ale jistě zjišťovat že na motorku už nebude čas. Ale stále jsem občas kouknul na nějakej ten inzerát jen tak se pokochat. A právě koncem sezóny jsem jí objevil. Za super peníz a přez půl republiky. Řek jsem si teď nebo nikdy a s kámošem pro ní zajel.Následovala výměna všech náplní a řetězovky. Najeto máme pouze 1000 km ale už teď jí můžu trochu ohodnotit. Na mou postavu 191 cm je celkem dost pohodlná. Byl sem zvyklej na zmrzliny a po poslední Hondě CBR 900 RR z roku 98 je to slušnej rozdíl. Už nemám váhu na rukou a nebolí mě celej člověk po ujetí pár km. S přibývajícím věkem přibylo i pár kg navíc který se zde ztratí a člověk si nemačká pupek :D Motorka jinak jede pěkně. Převodovka je poskládaná tak že je třeba často řadit a je s ní zábava. Ocenil bych tlumič řízení, kterej při razantnější jízdě dost chybí. Spotřeba je vyšší cca 7-9 litrů podle stylu jízdy. Ale kvůli tomu sem si jí nepořizoval takže tu vyšší spotřebu neřešim. Přední brzda není špatná ale zadní stojí za prd. Zkusim vyměnit destičky za lepší a dát pancéřové hadice.Už se těšim na novou sezónu až jí budu moct řádně provětrat. Jo málem bych zapomněl, tak jak se všude píše opravdu je jen pro jednoho. Ve dvouch je to očistec

Mraki
Mraki napsal 04.01.19 v 12:05 10b.

Krásný kousek, škoda, že nejsou lepší fotky.

biosák
biosák napsal 31.12.18 v 21:27 10b.

Pěkný peklo

Brukev
Brukev napsal 31.12.18 v 20:12 10b.

Krásnej stroj

Čadil
Čadil napsal 31.12.18 v 10:33

dost dobrá

Čadil
Čadil napsal 31.12.18 v 10:32 10b.

dost dobrá