Honda ANF 125 Innova (2010)

Vlastník Al-Gajda
Vloženo 17.7.2018
Aktualizováno 17.7.2018

Super spolehlivá škaredka. Nenáročná jak na servis tak na spotřebu.

První dojmy - Innova mi padla do ruky hned při první jízdě. Jediné s čím jsem měl ze začátku problém bylo řazení. Chce to trochu cviku než se člověk naučí dávat meziplyny při podřazování, aby motorka necukala.

Motorku bych doporučil pro - Kdo potřebuje motorku do města a okolí a nebaví ho skůtry s variátorem. Případně jako dopravní prostředek s hodně nízkými náklady

Doplňky na motorce - Innovu jsem koupil již s kufrem, který se opravdu hodí, protože úložného prostoru je po skromnu. Asi po roce co jsem ji měl přišlo na řadu vysoké plexi, které hodně pomohlo co se týče aerodynamiky a Innova neměla problém mazat 110km/h.

Musím se přiznat, že Hondu Innovu by mě nikdy nenapadlo samotného si koupit a to hned ze dvou důvodu. Tím prvním je její vzhled. Co si budeme povídat, designově to žádná kráska není. I když je vzhled je subjektivní záležitost, řekl bych že 8 z 10 lidí se líbit nebude. Druhým důvodem je to, že jich tady jezdí a potažmo je k prodeji jako šafránu, takže bych o ní vlastně ani nevěděl. No a vlastně ještě jeden důvod by se našel, nikdy jsem nechtěl skůtr :).

A jak jsem se k ní vlastně dostal? Dostal jsem ji jako dar za úspěšně složené státnice. A jak se říká darovaném koni na zuby nehleď. Jak jsem hned ze začátku zjistil, tak to není uplně obyčejný skůtr s variátorem, který akorát vrčí a skutek utek. Innova má ale perfektně vyřešené 4 st. manuální řazení s automatickou spojkou a zvuk v nízkých otáčkách na 125ccm není vůbec špatný. Jak jsem psal v úvodu je potřeba se naučit dávat meziplyn při podřazování, což určitě není na škodu se naučit, při případněm přechodu na větší motorku.

Jizdními vlastnostmi se Innova hodí hlavně do města a na kratší výlety. Je dost možné že to bylo mojí vyškou 198 cm, ale delší výlety, a tím myslím 100km a víc, už nebyly nic moc příjemného. Sedlo je docela tvrdé a ve vyšších rychlostech (90-100km/h) mi motorka už nepřijde úplně stabilní díky vyššímu těžišti a úzkým pneumatikám. Tlumiče jsou nastavené dost komfortně a ve dvou lidech jdou často na doraz.

Co musím ale vyzdvihnout je její nenáročnost na servis. Innovu jsem vlastnil 4 roky a najel na ní 7000 km. Za celou dobu se jen měnil olej v servisních intervalech a občas dotáhl řetěz. Nikdy mě nikde nenechala. A spotřeba benzínu? I když jsem vždycky jezdil v podstatě na doraz, tak dostat se přes 2 l /100 km byl nadlidský úkol.

Innovu jsem tento rok prodal (2018), z důvodu nevyužití, protože po městě jezdit nepotřebuju a když už tak jedu radši na kole nebo pěšky a na delší vzdálenosti mám auto nebo ... :)