renocar_unor

Kawasaki KZ 550 (1980)

Vlastník Ondra70
Vloženo 20.10.2017
Aktualizováno 20.10.2017

Klasický Japonec bez elektroniky. Zatím je před velkou zimní renovací.

První dojmy - Jízda na ní je ojedinělá. Houpe se jak nějaká americká kára. Je velmi pohodlná. měkké sedlo a na svůj obsah úžasná akcelerace. V zatáčkách je díky měkkému pérování trochu nestabilní. Momentálně startuje tak na desátý pokus ale již je objednána oprava volnoběžky.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil začínajícím a ženám jelikož je lehce ovladatelná a neskutečně pohodlná.

Chtěli jsme pro manželku něco menšího a aby ladila k naší Hondě. To se myslím povedlo. Koupili jsme ji za slušné peníze s vědomím dalších investic. Přední brzdy jsou neskutečně ostré až z toho jde strach. Motor chytá na jedno otočení tedy pokud pokažená volnoběžka motorem pohne. Spotřebu jsem zatím neměřil ale po prvních 100 km mám pocit že se jedná o úsporný stroj. Příjemně mě překvapilo automatické vypínání blinkrů, mechanická blokace spojky vs. boční stojan a varovná kontrolka nedostatku paliva. Na to že je vyrobena 1980 jsou to velké vymoženosti.

novekostatko
novekostatko napsal 22.09.20 v 22:57

Budu přihlašovat stejný typ motorky a mám dotaz - jaký máte objem motoru? Mám v D dokladech 545 cm3, ale všude se tady píše 553 cm3. Snad nemám nějaký atyp

Čadil
Čadil napsal 17.03.18 v 14:52 10b.

Maranel70
Maranel70 napsal 27.10.17 v 23:34 10b.

Nádherná motorka z čias, keď sa robili ešte poctivo a v dvojke s Hondou ešte krajšia. Prajem veľa radosti ak už budem mať konečne garáž tiež na zimu kúpim podobnú nádheru.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 20.10.17 v 21:17 10b.

hezký kousek a ať manželce slouží .

p.epanica
p.epanica napsal 20.10.17 v 18:34 10b.

Ať slouží ...