Aprilia Pegaso 650 Trail (2006)

Vlastník Havoc
Vloženo 29.7.2017
Aktualizováno 31.7.2017

Vloženo: 01.08.2017, Uskutečněno: 18.06.2017, Stav tachometru: 40400 km, Zhlédnuto: 58x

Jo tak tohle byl opravdu porod. Ne, že by výměna oleje a filtru byla nějaká věda. Ale to co následovalo potom. U Pegasa je olej v rámu, a není tam žádné "okýnko" pro kontrolu ale jen měrka na víčku. A metoda - naleju olej, chvilku nastartuju a pak doleju zbytek po měrku u mě vůbec nefungovala .
Skoro měsíc jsem na motorce nejezdil, protože jsem se divil, že mě po každé jízdě přibývá olej, navíc mě známej upozornil, že ten olej težce zapáchá benzínem. A už jsem začal panikařit a obvolávat servisy. Takže hned to byla diagnóza na pístní kroužky, karburátor (kterej ani nemá) a nakonec jsem sháněl servisáka který by mě opravil prosakující vstřikovače. Prostě asi jako když si na internetu chtete vygooglit zda máte příznaky chřipky a zjistíte že máte ebolu
Všichni kam jsem volal mě ale řekli, že musím minimálně měsíc počkat, dokud jsem nevzal skleničku toho "špatného" oleje do Stanley Moto ve Vlčnově a tam mě řekli, že olej je v pořádku a já jsem blbec
Tak jsem olej znova vypustil, udělal si super měrku, nalil to tam přesně na mililitr a od té doby jezdím nonstop za každého počasí, jen abych si vynahradil ty dny o které jsem přišel když jsem sháněl servis na stroj, kterému vlastně nic nebylo...doufám.

• Oprava spojkového lanka

Jednou to musí potkat každého z nás. To se takhle celý týden těším až večer vyrazím na své Aprílce na Kupkofest, naplněný skvělým pocitem z dobře odvedené práce, po tom co jsem si vyrobil servisní stojánek na zadní kolo,

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 15.08.2017
  • Servisní stojan pod zadní kolo

Další víkendový projekt. Možná by mě vyšlo lépe kdybych si ho za pár stovek koupil ale já mám prostě lepší pocit z toho, když si něco můžu udělat sám.

Typ: Reportáž
    Uskutečněno: 15.07.2017
  • Rolna řetězu

Když jsem jedno krásné slunečné odpoledne čistil řetěz, tak jsem se divil proč je pod ním zdeformovaný šroubek M8 s kouskem silikonového kolečka. No světe div se, zjistil jsem, že tam původně mělo být něco čemu se říká r

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 05.06.2017