Ducati Monster 600 (2000)

Vlastník chatra
Vloženo 22.3.2017
Aktualizováno 18.4.2017

Vloženo: 05.04.2018, Uskutečněno: 04.04.2018, Stav tachometru: 38367 km, Zhlédnuto: 18x

Protože jsem byl po zimě strašně nedočkavý, podařilo se mi pri přípravě na první letošní jízdu přepólovat baterku. (Jo, to teda su ). Bohužel jsem na to přišel až po týdnu, kdy Monster ztratil výkon a vyhaslé kontrolky napověděly, kde je chyba. Naštěstí neodešlo nic horšího, než pojistka, ale i tak jsem usoudil, že by neškodilo mít kontrolku dobíjení. Navrhnout zapojení je pro mě hračka a když jsem v rámci své pověstné lakoty nahradil tlakový spínač oleje levnějším (původní se neprobudil ze zimního spánku), nicméně opačně fungujícím spínačem (dostatečný tlak=svítí kontrolka), mohl jsem zabít dvě muchy jednou ranou. Využil jsem jednu ze dvou volných kontrolek pro signalizaci nízkého napětí sítě a invertoval jsem signál z olejového policajta. Pro snížení tepelné zátěže jsem obě kontrolky nahradil LEDkama, což jednak zjednodušilo zapojení a zároveň zvýšilo jas těchto kontrolek. Teď mě obě děsí soustavným problikáváním

• Výměna oleje a filtru

Při zahřátém motoru začala problikávat kontrolka tlaku oleje, tak jsem olej raději vyměnil, spolu s filtrem a vyčistil jsem předfiltr. Sice po pouhých 2500 km, ale po 11 měsících. Subjektivně byl starý olej výrazně řidší

Vloženo: 27.06.2018
    Uskutečněno: 27.06.2018
  • 40000km

Dnes, cestou ze zaměstnání, dosáhla má splašená prolézačka tohoto krásného jubilea, tak jsem nelenil a zkontroloval hladinu a stav kapaliny ve spojce a když už jsem to měl otevřené, tak jsem ji rovnou vyměnil..

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.06.2018
    Uskutečněno: 07.06.2018
  • Odzimováno

No to to trvalo, sviňská zima. Člověku se vždycky zcvrknou hadry, jsem se taky málem nenarval do kevlarek. Ale to určitě proto, že jsem je po sezóně vypral a v rozporu se štítkem, vysušil v sušičce. A jak jsem byl natěše

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.04.2018