Honda XL 1000V Varadero (1999)

Vlastník mberrys
Vloženo 16.2.2017
Aktualizováno 19.2.2017

Výměna kontaktů benzínového čerpadla

Vloženo: 07.03.2017, Uskutečněno: 07.03.2017, Stav tachometru: 60200 km, Zhlédnuto: 47x

Tak první a snad poslední oprava .
Při jízdě se mi stalo, že motorka začala vynechávat (jak když dojde benzín), až došlo k úplnému zhasnutí motoru. Po chvílí cca 2-3min. šla znovu nastartovat.
Někde na fóru jsem se dočetl, že se tak projevuje závada na kontaktech benzínového čerpadla. Tak jsem objednal nové kontakty neděli 5.3.2017, dnes jsem si je vyzvedl na poště a hned jsem se do toho pustil.
Na celou opravu je potřeba sundat orig. plastový kryt motoru (4x šroub) a zastavit oba palivové kohouty nádrže , pak jen rozpojit konektor k čerpadlu. Konektor je uschován pod nádrží , ale dá se tam v pohodě dostat rukou. Odpojit benzínové hadičky (naštěstí vše mám originál, tak jsou tam i orig. sponky). V čerpadle a hadicích je tak 0,2-0,3l benzínu. Pak je nutné odpojit hadičku, která vede do krytu kontaktů (odvětrání???) . Po povolení šroubu na plastovém víčku, jsem kryt opatrně sejmul a pak už jsem se dostal v pohodě ke kontaktům. Kontakt je přišrubován dvěma šrouby a dále je nutné odpájet drát, který je uchycen vpravo při pohledu ze shora na čerpadlo. Nasadí se nový kontakt, který se otvorem na navleče na zdvihací tyčku čerpadla a zároveń se nasune do drážky. Poté jsem kontakt zpátky přišruboval a napájel černý drát.
Kontakt jsem opoětovně zakryl víčkem a zašruboval šroub, který drží kryt víčka. Po nasazení hadic, propojení konektoru jsem pustil kohouty benzínu a nastartoval. Čerpadlo funguje. Oprava zabere max. 1 hodinu. a zvládne ji snad každý, trochu zručný Varaderista

chipman (6) napsal 15.04.2022 v 14:31

Paradně popsane. DĚKUJI