Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník MateSl
Vloženo 10.1.2017
Aktualizováno 21.1.2020

Klasika, asi není moc co popisovat. Mám z ní radost a to je nejdůležitější.

Honda CBF 1000: Oproti Fazeru má níž položené sedlo.
Honda VFR 800: Asi bych se na ni neposkládal s mojí výškou.
Yamaha FZ6 Fazer: Měl jsem strach, že by moc nezvládl cestování ve dvou.

První dojmy - Projel jsem se zatím jenom, když jsem kupoval. A to venku byly -4°, takže se to moc nedalo. Nicméně ten výkon tam je oproti FZ6 znát.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří mají mozek na správném místě a něco málo si už odjeli. Je to hodnej stroj.

Doplňky na motorce - CNC páčky

První motorka, která je opravdu moje. Něco málo jsem najel na FZ6 a to byla celkem fajn motorka. FZ1 jsem vybral, protože ten motor je kus železa a něco vydrží, takže doufám, že když se o něj budu vhodně starat, tak mi to bude vracet tím, že mě nikde na cestách nenechá ve štychu :) Jsem dost vysoký (asi 194cm), takže jsem koukal po něčem celkově větším. Navíc oproti FZ6 je designově více povedený.

Uvidíme na jaře, to budu moct napsat víc.

---
26.5.2017
Po prvních pár stovkách kilometrů můžu říct, že jsem si vybral opravdu dobře. I s mojí výškou se sedí pohodlně i při delších vyjížďkách. Za originálním plexi mi fouká akorát na hrudník, takže přemýšlím o nějakém vyšším (případně i s nějakým odnímatelným deflektorem), abych ten proud vzduchu dostal víc nahoru.

Motor jde krásně od spodu (někdo zcela jistě bude oponovat, ale při tomhle výkonu..), ve vyšších otáčkách se z toho stává fakt bestie. Hezky jde do zatáček, podvozek udrží trajektorii dráhy i na menších nerovnostech. Brzdy skvělý. Spotřeba zatím kolem 6.65 l/100 km, s čímž se musí počítat. Jinak teda podle motokatalogu nádrž na 18 l, nicméně jsem tam zatím víc jak 15 l nenacpal (tankuju na centrálním stojanu a skoro na doraz), přitom na počítadle najedu kolem 50 km od doby, co mi začne blikat upozornění :D

Batůžek je za mnou hezky schovaný, sedí se taky v pohodě. Úložného prostoru pod sedlem je teda tak na složený kapesník, na takové to běžné ježdění to chce buď tankvak nebo alespoň top case. Na delší výlet samozřejmě kufry.

LacoLaslo
LacoLaslo napsal 22.02.17 v 09:52 10b.

Moc hezká a ve stejných barvách jak to moje Nko

PYTEL1
PYTEL1 napsal 17.01.17 v 10:33 10b.

Brukev
Brukev napsal 14.01.17 v 14:24 10b.

Každá FZ1 si zaslouží 10bodíků... . nějak na ní nemůžu zapomenout

ozzman_84
ozzman_84 napsal 12.01.17 v 10:44 10b.

MobyDick
MobyDick napsal 11.01.17 v 14:56 10b.

Supr motorka, taky jsem o ní jeden čas přemýšlel, ale nakonec to vyhrála oblíbená kawa, ať ti slouží