Triumph Speed Four (2005)

Vlastník marmak
Vloženo 27.9.2016
Aktualizováno 27.9.2016

Skvelá nie tuctová motorka, s prívlastkom ""FOUR"" každého napadne, že to nieje motor trojvalec, ktorým je značka Triumph známa, ale jedná sa o klasický štvorválec s porovnatelnými parametrami a výkonom. Je to motorka neobyčajnho designu.

První dojmy - Po prechode z 500ccm dvojvalca na 600ccm štvorválec s raz takým výkonom akým som jazdila doposial som mala z počiatku obavy, ale tie boli spôsobené okolím, ktoré sa mi snažilo nahovoriť, že mám mať z tej moto rešpekt. Po prvom sadnutí to chcelo na moju postavu menšiu úpravu a to znížiť moto o pár cm, aby moja výška rovnaká ako linka pre policajný zbor čiže 158 cm dosiahla na zem. Všetko prebehlo z lahkosťou a nijak to neublížilo jazdným vlastnostiam tejto moto. Prve km boli s obavou, ktoré vďaka stabilite tejto moto rázom zmizli , je lahúčko ovládatelna s dobrým posedom a do zatáčky sa pýta do náklonu sama, s mojou váhou 48 kg a silou ženy vôbec nemusím s moto bojovať aj keď sa flákame preplneným mestom a križovatkami. Po prvej pár kilometrovej spoznávacej jazde som ju vytiahla na vyše 500km výlet do neznáma do ČR a je fakt, že cestu sme si užívali ako starí známi, v nižších otáčkach je to pohoďák, ale po prekročení hranice 9tis. už vypustí tie koniký čo má pod sedlom. Jediné mínus je jeho maska, na ktorú domnievam sa štít nezoženieťe a tak si užijete ten pravý nárazový vietor keď tomu dáte 150km/h a viac, ale v celku je to skvelá harmonická moto vhodná aj pre ženy začiatočníčky.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná aj pre začiatočníkov a aj pre ženy s miernym základom :)

Moto má ponekud zvláštny design, na ktorý si buď musíte zvyknúť, alebo ju milujete práve pre tu svoju jedinečnosť. Já osobne som sa k nej dostala náhodou a zapáčilo sa mi mať ako typická žena niečo iné, niečo nie až tak bežné kedže Triumph Speed Four čiže 4 válec sa vyrábal iba 4 roky a to od 2002 do 2006.
Jazda a ovládatelnosť je v celku harmonická , brzdy by som priala o niečo tvrdšie kedže sú tam od výrobi pancierove hadičky, ale všetko sa dá doladiť. Podvozok trošku športovejší tvrdší. Spolujazdcov nevozím :D takže to posúdiť neviem ako sa tak môže nejaký cítiť, ale batožina sa tam odvezie skvele :D
Pod sedačkou je celkom slušný priestor na vestu lekárničku a k tomu aj peňaženka doklady s telefónom. Spotreba záleží od stylu jazdy, take slušné pohodové jazdenie ako na turistiku tak sa zmestíte aj na 5l/km no odtial aspoň mňe už to stúpalo smerom nahoru. K servisu sa vyjadriť neviem za to krätke obdobie sa mi toho na nej nepokazilo nič. Akurát sa pokúste o to, aby vám moto nepadla a nepoškodili ste nejaké tie plasty , pretože tie je problém zohnať a ak áno tak si pripravte pár eur navyše ako pri japoncoch. Osobne som moto kúpila už s polámanými uchytmi podsedadlových plastov a za jeden kus malého neoriginálneho plastu si pripravte minimálne 100eur a viac.