Honda NC 750X (2016)

Vlastník Samíc
Vloženo 17.9.2016
Aktualizováno 23.10.2019

Vloženo: 05.10.2019, Uskutečněno: 29.09.2019, Stav tachometru: 72832 km, Zhlédnuto: 123x

Konec sezóny, konec Hondíka a naše druhé výročí 29.9.2019
Aneb na NC-čku se opravdu na kolínko jezdit neda

Tak jsme před týdnem v neděli dojezdili. Na naší oblíbené silnici mezi Tynem nad Vltavou a Pískem jsme objevili limit náklonu našeho Hondíka. V druhé zatáčce za obcí Tálín nám asi zhruba v 90 km/h, při náklonu, který byl už evidentně za hranou, ustřelilo zadní kolo, no a pak už to šlo rychle...

A jak to dopadlo?

Hondík, ač na to na první pohled nevypadá, byl včera označen jako "totálka" - oprava by vyšla na 216000 Kč
Je chudák omlacený z obou stran, asi dělal kotrmelce, ještě, že na nás nespadl. Teď čekáme na to jak dopadne pojistná událost. Nejvíc nás mrzí, že jsme se mu takhle za věrné služby odvděčili.

Manželka má zlomený jeden obratel, to zase štve nejvíc mě, že jsem jí malém zmrzačil, ještě ktomu, když já jsem z toho vyvázl téměř bez škrábnutí. Dle doktorů to, ale není nic zas tak vážného, tak snad bude brzo vpořádku.

Kupodivu manželka není ani zrazená co se týče jízdy na moto. Když jsem jí v nemocnici oznámil, že s motorkami končíme, tak mi oznámila, že né, že chyba je v tom, že náš Hondík nebyl stavěný na náš styl jízdy a že si musíme pořídit sportovnější motorku.

Ten kdo nás zná a viděl nás jezdit, tak si asi řekne, že jsme si o takový konec dost říkali, ale kochání nebylo nic pro nás.

Každopádně můžeme mluvit o štěstí, zachránilo nás kvalitní oblečení a taky to, že nás má asi někdo nahoře rád. Těsně jsme se vyhnuli stromu a motorka se zastavila o betonový můstek, ke kterému my už jsme se nedošoupali. Před čtyřmi měsíci na stejném místě jiný motorkář opačném směru tolik štěstí neměl.

Tak teda já říkám, že s motorkami končíme, tohle je moje druhá hrozivě vypadající bouračka na motorce, z obou jsem vyvázl bez zranění, takže si říkám, že mi chce asi někdo něco naznačit. Manželka, ale říká nikdy neříkej nikdy, prý si dáme od moto na delší čas jen pauzu tak uvidíme...

jsmach (-4) napsal 06.09.2020 v 12:23

ahoj, já se 22.8.2020 kochal před mírnou levotočivou, najel moc na kraj na štěrk a během cca 3 sekund to bylo tráva, příkopa a po cca 15m jízdy v ní, čelo žulové silniční propustě. Stromík DL1000 dopadl jakž takž, rošku čelní a levé plasty, lešení, mírné ohnuté přední vidle a vyosené lité kolo. Já vysoukal nohu v botaskách (byly 30tky) ze škvíry mezi motorkou a žulovým vyzděním příkopy, a naštěstí to odnesl jen pohmožděným ramenem s zatím 3 týdenní PN. Díky za osazené padáky.
Díky Bohu jsem jel sám.
Holt podceněná poslední míle, po 180km 8k od domova.
Zkusím ho opravit, cca rok pojezdím a pak uvidím, ale zvažuji před odchodem na odpočinek, nákup NC750X s automatem.

SNIPER-777 (0) napsal 13.05.2020 v 00:39

VELMI KVATLITNA RECEZIA, AJ KED SO SMUTNYM KONCOM.

KAREL_PLAY3 (34) napsal 29.02.2020 v 20:12+1

Zdar a sílu, mládeži. Cože, vy jste sebou praštili u Tálína???

Ježkovo brejle, tak hlavně, že jste relativně celý, sevřel se mi žaludek, když jsem to četl. No, ale je docela usměvný, že přesně na týhle krásný silnici 159, jen o cca.800 metrů blíže k Písku (tam za tou chatovou osadou) jsem v prvním roce ježdění i já sebou plesknul o asfalt. Pan Mopadži skočil do rozmáčenýho pole, já si dal pár kotoulů po mokrým asfaltu a bylo vymalováno. Potom přišla ta moje "oranžová" renovace

Tak snad se Tvoje půvabná manželka zcela zotavila a v novým roce 2020 se vám oběma daří. Jste bezva dvojka a nezasloužíte si žádnou tragédii. Opatrujte se

TomasRehak (20) napsal 23.10.2019 v 11:12+4

Když jsem si to pročítal, tak jsem si říkal, že tohle neskončí dobře.. Bohužel jsem měl pravdu Chcete si užívat naklony bohatou jízdu a bezpečněji? Jděte na okruh. Na silnici za mě nikdy ! Jen na jistotu. A mít za sebou ještě manželku...? Doufám že se paní uzdraví!!! Na mašinu raději nesedejte. Pokud nezměníte styl jízdy... Promintě negativní reakci, ale je to pro vaše zdraví...

josefíno (70) napsal 10.10.2019 v 19:08

NC je rozhodně zajímavý stroj, nocméně podvozek je jednoznačně nejslabší článek téhle motorky. Hlavně ať je manželka v pořádku!

Wurst (12) napsal 08.10.2019 v 10:06+1

No ty kráááso! Tak to mě moc mrzí, že to takto dopadlo... Hlavně, že jste živí a, až na ten manželčin obratel, i zdraví. Pořád je to jedna stopa a někdy se to bohužel pos... Tak přeji ženě brzké uzdravení a do budoucna snad i pořízení nového stroje a šťastné zdolávání dalších kilometrů! Snad na tu jednu stopu úplně nezanevřete, byla by to škoda...
Oba vás moc zdravím, mějte se!

Wejw (6) napsal 07.10.2019 v 00:59+2

dejte se do kupy a kupte si cesťáčka na kochačky zas bude dobře

Tomino77 (1) napsal 06.10.2019 v 21:02+1

Sakra, sakra, sakra ......držte se a dejte se do kupy. Tyhle betonový mostky jsou děs, mám z nich strach a respekt ... Při tý zasr... smůle, ale i pořádný kus štěstí. Držím palce a přeji rychlé zotavení.

Zdenekkkkk (20) napsal 05.10.2019 v 21:58

Tak at se manželka da rychle dohromady a hlavne bez nasledku. A pro priste hlavne opatrne a kolama dolu . Motorka je droga a stejne na ni za chvilku zase sednete. Hodne stesti s vyberem nove.

NIKIS2202 (5) napsal 05.10.2019 v 21:41+1

Úplně mi teď zamrazilo..., to je šok, ale hlavně, ať je manželka brzo v pořádku. Motorka je jen věc, co se dá koupit za peníze, zdraví většinou ne, i když tu vaší Hondici jste měli asi moc rádi a kvalitní oblečení je základ. Ono hledání limitu se nemusí někdy vyplatit, důležitější je se v pořádku vrátit. Přeji vám brzké uzdravení a věřím, že se ještě do jedné stopy vrátíte. Ahoj Petr

fkc (0) napsal 05.10.2019 v 20:22

... ty brďo, velká škoda i smůla...jeden z nejlepších profilů si takový konec nezasloužil. Jak už ale psali jiní, hlavně že jste celí!

mildafleck (-5) napsal 05.10.2019 v 18:12+1

Hlavně že jste v pořádku ,ale upřímně jsem čekal že se limit jednou ukáže já už se snažím zvolňovat a spíš si užívat cesty.PS:Stejně už je na B119 od Greinu 70km/h všude tak bacha na to měří to tam fest a upřímně 70km/h se tam jezdit nedá........

Hunyady (9) napsal 05.10.2019 v 12:59

Hlavně, že budete v pořádku. Tvé manželce držím palce.

bosik (3) napsal 05.10.2019 v 12:41

To nééé, těšíval jsem se na nový zápis a tipy na vyjížku . Hlavně že to v uvozovkách dopadlo dobře po zdravotní stránce a dostanete se z toho, přes zimu bude hodně času na přemýšlení jakou motorku a co dál. Co vše je na ní ko?

technick (41) napsal 05.10.2019 v 12:09

Jsem rád, že jste na tom dobře. Ať je Míša brzy zdráva a motorku si rozhodně kupte, takový je život.

Já už taky skončil po dvou operacích ramena. Dva roky jsem bez motorky vydržel a teď mám na zimní cestovatelské absťáky ještě enduro a jezdím celoročně

Geodet (35) napsal 05.10.2019 v 10:05+2

Holt nastal čas dělat děti.

Petr_TA (29) napsal 05.10.2019 v 08:40+1

Když jsem začal číst tak mě normálně zamrazilo --------
Nejdůležitěší je že se z toho Míša oklepe a ty jsi taky OK !!!!!
Míše přeju brzké uzdravení a tuším že už ti vybírá nový stroj
Jak vás znám tak to bez motorky stejně nevydržíte
Věřím že příští rok spolu zase vyjedeme .......

1 reakce

Samíc
Samíc 05.10.2019 v 08:54

Děkujeme Peťo
No uvidíme, uvidíme co ukáže čas.

• Poslední zápis k našemu stroji

V pondělí 21.10.2019 jsme se naposledy rozloučili s naším Hondíkem. :´-( Po našem karambolu https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=108872&act=moto-denik-detail&ddid=74598 Využili jsme nabídku odprodeje přes pojišťov

Typ: Prodej
    Vloženo: 23.10.2019
    Uskutečněno: 21.10.2019
  • Jednodenní výlet na zatáčky k Mariazellu

Původně jsme na tento týden plánovali dovolenou do Italských Dolomit, ale co čert nechtěl, nenadálé okolností nám nedovolili odjet na víc dnů pryč. I tak jsme si dovolenou užili jednodenními výlety. Za zmínku stoj

Vloženo: 26.08.2019
    Uskutečněno: 23.08.2019
  • 4 dny v Severních Čechách: Krkonoše, Podkrkonoší, Liber

Na 16.6. až 19.6. jsme si naplánovali prozkoumat podrobněji ze sedla motorky, další české pohoří, tak jako minulý rok Jeseníky. Tentokrát Krkonoše, Podkrkonoší a Liberecko. Na tři noci jsme se ubytovali za Špindlerový

Typ: Dovolená
    Vloženo: 24.06.2019