Yamaha FZ8 N/S (2011)

Vlastník Simi07
Vloženo 21.7.2016
Aktualizováno 21.7.2016

Mazel s ďáblem v těle. Všude se cítí jako doma.

První dojmy - Po prvním otočení rukojeti mi chtěla utrhnout ruce, protože jsem dlouho nejezdil a když, tak na obsahu 125 ccm. Po prvních pár km jsem věděl, že si budeme rozumnět. Motor táhne od spodu a při 6500 otáčkách se utrhne z řetězu a úsměv se ještě víc rozšíří. Jediný zápor je zatím 0 místa pod sedlem. Je to naháč, takže s tím se počítá.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo má hlavu na krku a chce si užívat univerzální pohody. Pro toho, kdo už si prošel alespoň jednu sezonu v jedné stopě.

Doplňky na motorce - Padáky, rukojeti rizoma, držák SPZ, led blinkry. Akrapovic. Časem štítek, přepákování...

Efzeda jsem si vybral hlavně kvůli pozitivním recenzím a kvůli vzhledu, prostě se mi líbí a to se nezměnilo ani po 1000 km. Zatím nemám moc zkušeností takže psát o tuhosti podvozku a tak dál nemá význam. Píšu čistě pocitově a pocity jsou pouze kladné. Nerovnosti zvládá bez modřín na zadku, do zatáček jde sama, rychlé rovinky bez vibrací. Prostě kam ji pošlete, tam pojede. Nejlépe jí je ve městě a okreskách, ale neublíží ani krátké přejezdy po dálnici. Takže cestovat se určitě dá. Já mám 193 cm takže odpor vzduchu je velký nad 130km/h, ale je to naháč, počítáš s tím a dá se řešit štítkem. Bál jsem se tuhého sedla, ale zadek zatím nebolí, zbytečné obavy.Brzdy jsou perfektní, dávkují se nádherně. Motor je báseň, asi ne pro úplného začátečníka, ale je hodný, když jste hodní i vy. Rozhodně doporučuji výfuk, já mám akrapovice z výroby a mimo zvuku jde i lépe do otáček od spodu. Opět pouze můj pocit laika.

BeryJB
BeryJB napsal 15.08.16 v 19:42 9b.

Pékny stroj a pěkně popsané.