Jawa 250/559 panelka (1966)

Vlastník Lukas1880
Vloženo 2.5.2016
Aktualizováno 2.5.2016

Prostě Panelka, moje srdeční záležitost.

První dojmy - Je to starý stroj. Moc nebrzdí, trošku vibruje, ale při klidné jízdě je to prostě paráda. A proto jí člověk hodně promine.

Motorku bych doporučil pro - pro nadšence starých strojů, pro milovníky značky jawa.

Doplňky na motorce - rychlopal, nové zpětné zrcátko.

Měl jsem Jawu 250 panelku už v sedmnácti letech. Koupil jsem jí za 2000,- od známého i s papírama. Měl jsem ji asi pět let a pak prodal. Potom jsem koupil jawu 350/640. Jezdila rychle, byla krásná, ale už to nebylo ono. Docela dost žrala. V roce 2005 jsem ji prodal. Pak jsem byl řadu let bez motorky. A celou tu dobu mi chyběli ty občasné projížďky po okolí. Vžycky když jsem někde zahlédl jak někdo jel okolo na jawě, říkal jsem si že až přijde čas tak nějakou pořídím. Ten čas přišel loni. Naskytla se příležitost koupit za slušné peníze tuhle panelku. Od doby kdy byla nová až do roku 1996 byla v majetku jednoho výzkumného ústavu jako služební dopravní prostředek. Ke konci na ní už nikdo nejezdil a byla zaházená harampádím někde ve skladu. Poté ji koupil jeden zaměstnanec, ale moc na ni nejezdil. A od něj se dostala ke mě. Je v původním stavu, bez žádných úprav. Chromy a barva už nic moc, ale zatím to tak nechám. Nebudu s ní nic dělat. Jediné co jsem udělal byla instalace rychlopalu a výměna karburátoru se sytičem za klasický s přeplavováním.
Už teď vím, že tenhle stroj bude mít svoje místo u mě v garáži napořád.

jawa354
jawa354 napsal 21.11.16 v 21:45 10b.

Dolin
Dolin napsal 04.05.16 v 13:12 10b.

Jo to je OK stroj!!!

panela
panela napsal 03.05.16 v 16:58 9b.

Já se při renovaci vrátil k origo plynu s karbošem a funguje bez problému, za rychlopal -1 bod, škoda jinak 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 02.05.16 v 21:20 10b.

Pěkně zachovalá.

pp377
pp377 napsal 02.05.16 v 12:24 10b.

Moc pěkna, dobra volba.