Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Blízká setkání s Krušnými horami

Vloženo: 08.07.2016, Uskutečněno: 08.07.2016, Zhlédnuto: 1x

Praha Stodůlky - Hostivice - Unhošť - Kladno - 118 - 7 - Louny - 28 - 257 - Bílina - Duchcov - Hrob - Nové Město - vodní nádrž Fláje - Hora Svaté Kateřiny - Boleboř - Hora Svatého Šebestiána - 7 - Knovíz - Buštěhrad - Hostouň - Sobín - Praha Stodůlky

329 km

Díky inspiraci z deníku Martina 2910 jsme vyrazili do Krušných hor, jen jsme vyměnili Komáří Vížku a Cínovec za Bořeň a Duchcov.

Když jsem poprvé před lety uviděl kopec Bořeň, tyčící se nad Bílinou, hned jsem si vzpomněl na Spielbergův film "Blízká setkání třetího druhu". Protože mě doslova magicky přitahoval, slíbil jsem si, že až bude čas a příležitost, vylezu nahoru. No a ten den dnes nastal! Motorka se ženou zůstaly na úpatí a já se vydrápal na vrchol. Krásný výhled, dopručuji všem. Jen jsem neviděl žádný mimozemšťany...
Po nezbytném posilnění v Bílině u Lídla byla další zastávka v okultistickém doupěti Duchcově na zámku. No a pak už hurá do hor. Úžasná je silnice 382, kde jako brána do údolí stojí železniční most Hrob a dál už šplháte serpentinama do Nového Města. Fakt krása. Pak krátké zastavení na Bouřňáku a dál přes vodní nádrž Fláje a Horu Sv. Katěřiny na Horu Sv. Šebestiána. Tady musím vypíchnout alespoň silnici mezi vesnicemi Boleboř a Kalek, která má úplně nový, krásný asfalt. Je to sice jenom kousek, ale potěší.
Nejjednodušší pro návrat do Prahy byla D7 z Chomutova na Louny. Vzhledem k minimálnímu provovozu dost pohoda.
Na závěr musím doporučit Hospodu na Mýtince v Knovízi u Slaného. Mají tu skvělé jídlo za dobré ceny, příjemnou obsluhu a pivaři prý ocení Černou Horu. Jo a pro zasvěcené: Ludvík tu je také.

elvis78 (136) napsal 14.07.2016 v 09:46

fajn výhledy.

Bobr_Jicin (0) napsal 12.07.2016 v 20:45

Výhled z Bořně je boží...

J.K (35) napsal 09.07.2016 v 06:53

Super hezkej výhled a koukám jel jsi přes Smečno tam je krásnej a vybavenej řopík

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023