Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník david00122
Vloženo 26.3.2016
Aktualizováno 6.3.2019

Vloženo: 16.04.2016, Uskutečněno: 14.04.2016, Stav tachometru: 28776 km, Zhlédnuto: 10x

Tak jsem měnil olej. No, ty fleky na chodníku ještě chvíli zůstanou. Lámal jsem si hlavu nad tím, jestli povolit šroubek na víčku filtru pro odvzdušnění, protože v manuálu to nebylo, ale každej to dělal. Říkám si radši to udělám taky ať nic nepohnojim. Vyšrouboval jsem šroubek, nastartoval a během vteřiny z otvoru tryskal gejzír oleje kolem víčka filtru. Než jsem se vzpamatoval a vypnul motor, na chodníku byla louže. Asi stačilo šroubek jen povyšroubovat, ale co se dá dělat.. Poučení pro příště
Pak jsem měl bobky aby mi olej co mi zbyl stačil. Nalil jsem vše a jsem přesně na rysce Full takže paráda. Vzal jsem ji rovnou na projížďku a svých prvních 80 km na Terce má za sebou. Trochu krápalo, ale já byl v rauši. Je to změna oproti prckovi (XT 125R) a už se těším na další kilometry!

Použité věci: olej Mobil 10w40 polosyntetika,
olejový filtr Mann

david00122 (0) napsal 26.05.2016 v 12:06

Zdary, kupoval jsem hlavní stojan. Teď řeším problém, když vymacknu spojku a přidám plyn tak to chcipne.

KadeTom (0) napsal 15.05.2016 v 17:39

Ahoj, nějaké doplňky nebo zkušenosti? Rad výměním zkušenosti.

• Hlavní stojan

První doplněk na Terku. Asi nejzákladnější, můžu sundat alespoň zadní kolo a udělat několik údržb. Kus železa za 4000 Kč, jdu bejt velebnosti.

Vloženo: 26.05.2016
    Uskutečněno: 26.05.2016
  • Utrpení s volnoběhem

Už od začátku jsem se trápil s jednou kravinou. Občas, ale ne vždy, když jsem při jízdě, při rozjíždění nebo i na místě vymáčkl spojku a trochu přidal plyn, motorka chcípla. Žádný pokles otáček, ale okamžité chcípnutí.

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.05.2016