Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Na Vysočinu a zpátky...

Vloženo: 27.07.2016, Uskutečněno: 23.07.2016, Stav tachometru: 29 km, Zhlédnuto: 13x

Tak po úspěšném složení motoru, výměně gum, a drobných úpravách a opravách v žárovkách, pojistce atd. Jsme se rozhodli vyzkoušet Jawu na delší cestě trochu.

Nabízel se výlet na Vysočinu za rodičema, co jsou tam v kempu na dovolené. Celkem to je od nás asi 100km tam a 100km zpět.

Na Jawu jsem dal vcelku velký tankvak (akorát aby se vlezl mezi mě a ještě šlo zatočit plným rejdem), dva lidi, přítelkyně ještě batoh, takže cesta ve dvou plus lehká batožina.

Cesta byla velmi dobrá, akorát ve Velké Bíteši jsme museli zastavit aspoň na chvíli kvůli akutnímu brnění pozadí (Přítelkyně už se posledních pět km na sedle šila sem a tam, dopředu a dozadu, tak bylo jasný, že musím zastavit ).

Jinak nic nevrzalo, nic nerachotilo, Jawa zvládla i vcelku prudší kopce (například z Říčan u Brna směr Domašov). Kopce na vysočině taky cajk. Jediný, kde jsem měl trošku problém a psychický blok byly levotočivý zatáčky... Páč se vším nákladem si Jawa sedla a už se mi jednou stalo, že jsem to moc naklopil s oběma a škrtl jsem výstupkem na hlavním stojanu o zem, takže jsem nechtěl riskovat a připosraně brzdil hlavně do těch levotočivých zatáček.

Veřejnost po cestě se celku dívala (nebo divila?) co je to za blázny na džavě v plné polní (motobundy, kanady, rukavice, helmy, tankvak, batoh atd.). Motorkáři zdravili, celkově to bylo fajn. V neděli byla cesta zpátky domů.

Shrnuto sečteno, na Jawě se během jízdy nevyskytnul sebemenší problém (krom na cestě tam dvakrát zaseknutí plynu, páč jsem to předtím umýval wapkou a asi zatekla i do rozdělovače plynovýho lanka, tak to potřebovalo rozhýbat), dojeli jsme v pořádku tam i zpět. Před cestou jsem dal benzín až po hrdlo a po návratu zpátky tam ještě snad třetina zbyla (uvidíme, kolik na to ještě najedu). Místy jsem to rozjel i na 110 bez problémů, možná by jela i víc, ale vzhledem k předpisům a tomu, že vezu přítelkyni jsem to zas moc nechtěl pokoušet.

Tímto tedy prohlašuji Jawu za provozuschopnou, osvědčenou a dle všeho spolehlivou. Jak jsem jí na výletě slíbil, pokud dojedeme vpořádku zpět, objednám jí origo nosič na kufr a seženu nějakej jetej Givi, takže v příští výplatě asi.

D.

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018