Jawa Stadion S11 (1959)

Vlastník fusy
Vloženo 26.12.2015
Aktualizováno 1.4.2017

Stadion S11 je kultovní fenomenální československý moped, produkovaný koncem 50tých let národním podnikem Velo Rakovník. Je superlehký, velmi dobře ovladatelný a po mírných úpravách a hlavně řádném seřízení karbu a zapalka jede jak sviňa.

První dojmy - Na první dojmy z jízdy na tomto žihadle si vzpomínám velmi dobře, neboť to není tak dávno, asi jen 37 let. To mi bylo asi jedenáct a půl a byla to moje první samostatná jízda na něčem, co se pohybuje vlastní silou. Bylo to úžasné a motorkářům asi netřeba vysvětlovat, co to je, jet poprvé na motorce, tím spíše na takové, jako je Stadion...

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce závodit na stadionech dle pravidel stadioncupu.

Proč jsem si vybral tento stroj? Když jsem si jej vybíral poprvé, to bylo někdy v roce 1978, tak proto, že byl asi za 100 Kč. Nefungoval, ale s otěckem jsme jej zprovoznili, byla tam nějaká lehčí závada karbu, nebo zapalka, už ani nevím. Následně jsem ještě koupil jednoho bez kol na díly. Krosil jsem na terénkách a v lesíčku, ale časem, asi po dvou letech, jsem zatoužil po Jawě 90 a Stadiona jsem prodal s tím, že je to pro mne uzavřená kapitola...Ale nebyla. Po asi dvaadvaceti letech jsem se k těmto strojům opět vrátil a jezdím závody Stadionů. A protože mi ten Stadion moc hezky jel a vyhrál mrtě závodů (např. poslední dva ročníky v Sopřeči, Břehy 2014, 2015, 2016, Rychtářov 2013, 2014, 2015 a 2016, Vysoké Mýto 2015 a 2016) tak mi jeden můj kolega závodník a konkurent za něj nabídl velmi solidní částku a já mu jej 13. 8. 2016 prodal. Nový majitel je po šroubovací stránce ale i jezdecky výborný i pilný a je na špici. Bez stroje jsem však nezůstal, již dříve, někdy v roce 2012 jsem začal pro závody upravovat rezervního Stadióna, který už také pěkně jezdí a kterého sem časem vložím.

wsbk
wsbk napsal 28.12.15 v 10:28 10b.