Malaguti Fifty Evolution (1991)

Vlastník Andy86
Vloženo 22.11.2015
Aktualizováno 22.11.2015

Bylo mi umožněno za velmi výhodných podmínek odkoupit od známého dvourychlostní variátor. Řekl bych, že v lecčem je lepší než Babeta, ale je to otázka názoru.

Motorka koupena od Anonymous

První dojmy - Mno, na to myslím není co dodat. Děsný :D Ale když člověk potřebuje dojet kolem obce, něco zařídit, nebo dojet na malý nákup, nemusí se bát vyrazit na silnici.

Motorku bych doporučil pro - Nenároční důchodci, maminky, které si troufají na nákupy, nebo pohodáři, kteří si v každém modelu najdou to pozitivní.

Doplňky na motorce - Držák zavazadlového prostoru.

Asi se budu opakovat, ale když člověk nespěchá, a potřebuje si vyřídit nějakou drobnost, tak než se rozvažovat mezi autem a silnou motorkou, může vyrazit na mopedu. Každopádně co se dělších cest týče, nedoporučuji. Absolvoval jsem 170 km na jeden zátah, 3 tankování, a když jsem slezl, necítil jsem nohy, ruce a zadek :D Jízda, mno...35 km/hod. a jste rádi, že jedete. Když i našláplý cyklista Vás předjíždí. Motor je vzduchem chlazený jednoválec, takže tam k tomu není co dodat, nehřeje se, ani v parném létě (taková je má zkušenost), brzdy obě bubnové, nástup pozvolný, účinek na danou rychlost ucházející. Pozvozek je ze svařených trubek s nádrží v nosné části, ovladatelnost je jednoduchá, ale nepřesná, pro spolujezdce není místo :D. Přesto však úložné prostory na moped jsou obrovské, co se spotřeby týče, já se dostl do smělých 3l/100 km, a servis byl minimální, nikam se mimo paliva olej neleje, občas dotáhnout bovdeny k brzdám, a jinak nevím, o žádné vážné závadě. Každopádně, mimo zpevněné asfaltky a dlažebních kostk se neodvažuji kamkoliv na polňačku, nebo do terénu :P