Gas Gas TXT 200 (2001)

Vlastník Carey
Vloženo 6.11.2015
Aktualizováno 8.11.2015

Když jsem se rozhodoval co dále koupit, Gas Gas byl jasná volba. Ve světě triálu patří Gas Gas mezi číslo jedna, který nemá moc velkou konkurenci.

První dojmy - Na triálu jsem se svezl poprvé a první dojmy byly velice smíšené. Myslel jsem si, že přidám plyn a pojedu půl hodiny po zadním kolem...no to určitě ! Nemohl jsem se s tím ani rozjet, člověk na tom polostojí něco jako když se štítíte sednout si na cizí toaletní prkénko... řadící páka někde snad až u brýlí...no děs. Ovšem mám rád výzvy a proto jsem se rozhodl jí nakonec vzít a zkoušet to s ní i nadále. A udělal jsem fakt dobře.

Historie nejúspěšnějšího výrobce triálu se začala psát již v roce 1985. Od svého založení, byl příběh Gas Gas vždy spojen s off-road. Výrobce Gas Gas si od počátků vyráběl motory do svých speciálů sám.

V roce 1991 začal jako první výrobce své motocykly osazovat hydraulickou spojkou, která úplně změnila svět všech terénních motocyklů. Nejen touto inovací se stal Gas Gas předním výrobcem triálových speciálů. Jeho motocykly fungují prakticky bezchybně.

V roce 2001 Gas Gas představuje zásadně předělaný model, s novým motorem s označením PRO uloženým v upraveném šasi. Model má také novou nádrž, jinak řešený přívod vzduchu apod.

A právě pro tento model jsem se rozhodl.