Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vloženo 13.7.2015
Aktualizováno 13.7.2015

Bratislava - Praha

Vloženo: 16.07.2015, Uskutečněno: 10.07.2015, Zhlédnuto: 11x

Rozhodli sme sa pre trošku dlhší výlet, tak voľba padla na Prahu. Keďže sú dialnice utrpení, trasu som naplánoval čo najviac mimo dialnic. Samozrejme s ohladom na čas a na to, že české dialnice prechádzajú momentálne veľkými opravami.
Takže piatok ráno na pumpe stretko s bratom a jeho batožinou :), kontrola tlaku pneumatík a vyrážame smer Kúty. Samozrejme na nádrži pripmutý tankvak, kde som mal vypísaný itinerát, kde a na ktorej ceste odbáčame. Do Kútov to bol jediný a dosť rýchly presun po dialnici, potom nasledovali už cesty prvej, druhej a tretej triedy v ČR. Takže prvá zástavka v čechách bola v Mikulove, odtiaľ sme pokračovali po dovolím si povedať dosť dobrých cestách smer Třebíč a Jihlava, kde sme mali dlhšiu prestávku. Naše prdele neboli zvyknuté na takúto dávku km :D :D :D, takže ak ste nás niekto videli niekde na okraji dediny pri zástavke nacvičovať YOGU a naťahovať sa, boli sme to my :D.
Od Jihlavy nasledovala druhá časť trasy na Kolín a potom Praha. Na trase boli nejake práce na ceste, semafory atd... tak sme sa klasicky natlačili dopredu k semaforu, nech sa nevaríme na tom slnku. Do Kolína to bol celkom fajn presun, tam sme dali poslednú prestávku a smer Praha.
Cestu spať som mal naplánovanú čiastočne cez Rakúsko, ale kedže sa nám trasa ktorou sme šli páčila, šli sme nou aj spať. Ráno vyrážame z Prahy smer Kolín. Bol to dosť rýchly presun, tankovanie, krátka pauza na pumpe a ideme ďalej smer Jihlava, Třebíč, Mikulov, Kúty...tankovanie a dialnica do Bratislavy.
Môj dojem z celého výletu je asi taký, že aj bratia česi majú pekné a kvalitné cesty, fakt som bol prekvapený !!! , okukovať je čo a hlavne za celú trasu som nestretol ani jedno policajné auto, ani radar, ani nič čo by sa podobalo na policajtov. Neviem, či sme mali šťastie, alebo čím to bolo ale na SVK by sa niečo také stať nemohlo.
Rekapitulácia :
Ba - Praha, 550 km, cca 9,5 hodiny s 5 prestávkami.
Praha - BA, cca 6,5 hodky a 4 prestávky. V nedelu doobeda sa šlo super... prázdne cesty a až poobede po 14 sa to začalo zhusťovať.
Už teraz plánujeme výlet do Českého Krumlova, takže pribudne ďalšia správa :)

Všetkým zdar a veľa šťastných kilometrov bez kolízii a nehôd.